Cat Island je ideálním místem pro návštěvníky, kteří hledají klidnou dovolenou na samotě. Ostrov je lemován kilometry prázdných pláží, včetně osmikilometrové růžové písečné pláže.

Příležitosti pro zábavu, dobrodružství i poučení nabízí potápění, šnorchlování, rybaření a několik mil naučných stezek. Zavítejte na Blue Hole, kde se uvnitř otvoru  potápěči setkávají s hejny ryb, velkými kanicemi a karibskými útesovými žraloky. Pokud chcete na dovolené zažít slunce a zábavu, zkuste Cat Island.

Ostrov Cat Island

Ostrov Cat Island

Prvními trvalými osadníky na ostrově Cat Island byli loyalisté v roce 1783. Založili tu plantáže, jejichž zbytky můžeme vidět dodnes. Jedna taková plantáž se nachází v malé malebné vesničce Port Howe. Říká se, že ostrov byl pojmenován po pirátu Arthuru Catovi, který ostrov často navštěvoval. Po více než čtyři století byl ostrov nazýván San Salvador, nicméně v roce 1925 byl název San Salvador „přesunut“ na ostrov Watling a původní San Salvador je od té doby až do dnešních dní znovu nazýván Cat Island. Trošku zamotaná historie, co říkáte? 🙂

Cat Island je zhruba 48 kilometrů dlouhý a 1 – 4 kilometry široký. Leží jihovýchodně od ostrova Eleuthera a na severovýchodě od Long Islandu. Nachází se více jak 400 mil od Miami. Neměl by být zaměňován s velice malým ostrůvkem Cat Cay, jenž je součástí Biminis.

Klášter Hermitage na ostrově Cat Island

Klášter Hermitage na ostrově Cat Island

Na vrcholu Mount Alvernia stojí klášter s názvem Hermitage, který postavil Jerome Hawkes, architekt a anglikánský kněz. Ten byl později vysvěcen na římsko-katolického kněze a stal se známý jako Monsignor Hawkes Jerome.

Tak jako všechny ostrovy na Bahamách je i tento ostrov obklopen krásnými plážemi. Nachází se tu také staré indiánské náboženské kempy, zříceniny, kopce, husté lesy, jeskyně a opuštěné pláže. Můžete krmit volavky v bohatých mokřadech. Přírodní krásy, náznaky prvních kultur, se zde mísí s kouzlem malých hostinců a penzionů. Cat Island je klidnou dovolenkovou destinací pro ty, kteří chtějí opravdu relaxovat.

Kromě Hermitage patří mezi historické památky jeskyně Arawak. Ty se nachází v Columbus Point.

Pláž na ostrově Cat Island

Pláž na ostrově Cat Island

Pro zájemce o vodní sporty je tu potápěčské centrum z Greenwood Beach Resort, které nabízí dostupné balíčky pro potápění a šnorchlování i s mnoha nabídkami oblastí k prozkoumání nepřeberného množství podmořského života a fascinujících geologických útvarů. Vybavení na vodní sporty si zde můžete také vypůjčit.

Ve vnitrozemí ostrova objevíte neprůchodná křoviska s bažinami, mahagonové lesy a mangrovníky.

Obyvatelé ostrova se zabývají pletením košíků a stále ještě provozují čarodějnictví. To může být pro návštěvníky vzrušující.

Zajímavosti ostrova Cat Island (San Salvador)

Hodně z typické bahamské hudby, folklóru a mýtů vzniklo právě na Cat Island. Jeho zvláštní a inspirativní atmosféra jej k tomu doslova předurčuje.

Atrakce

Nabízí se prozkoumat jeskyně Arawaks, staré železniční tratě táhnoucí se až k moři, zbytky bavlníkové plantáže, vesnice otroků z doby okolo roku 1700, Mt. Alvernia, staré kostely a muzea. Nenechejte si ujít návštěvu domova držitele Oscara herce Sydney Poitiera.

Sport

Mezi oblíbené aktivity patří basketbal, softbal, baseball, volejbal. Místní obyvatelé uvítají každou nabídku ke sportovnímu zápasu. Můžete se také obrátit na místní sportovní radu, která vám přátelské utkání zprostředkuje.

Uctívání

Historické kostely jsou zde dva: katolický The Hermitage na hoře Alvernia – Monsignora Jahna C. Hakese (otec Jerome) a kostel Panny Marie anglikánské církve, který byl postaven v roce 1834 na památku zrušené otroctví.

Birdwatching

Četné stěhovavé i domácí druhy ptáků hnízdí v listnatých a palmových lesích po celém ostrově a na  Mount Alvernia. Malé množství vodních ptáků obývá mangrovníky a další mokřadní plochy. Řada vodních ptáků pobývá na okraji Bowling Point nebo Bowling Hole.

Zábava

Havajský domorodý tanec rake ´n scrape music “a heel and toe polka“ vznikl právě zde. Bary v hotelových střediscích a místní hospůdky bývají plné hudby, ať už je to jukebox, disco nebo živá hudba k tanci.

Nakupování

Domorodí řemeslníci, jako Princess Styles of Old Bight, svědčí o vynalézavosti místních lidí a často uvidíte, jak ze slámy pletou kabelky, klobouky, panenky, rohože, prostírání, koše a upomínkové předměty. Tyto suvenýry můžete také zakoupit v buticích v hotelu.

Zájezdy

Výstup do kopce k hoře Como Alvernia je dobrým začátkem pro poznávání Cat Islandu. Když si vypůjčíte auto a místními obyvateli se necháte navést na správný směr, můžete navštívit netopýří jeskyně, modré díry, naučné stezky, bývalé plantáže otroků. Lepší však je najmout si místního průvodce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Dva dny stračí

dne 2015-05-01 09:07:19

Hezký ostrov kde uvidíte skutečné Bahamy. Není tady ale moc co dělat, kromě klasických vodních aktivit. Pokud nehledáte vyloženě relax a nechcete proležet týden na pláži tak tady nebudete mít po dvou dneech moc co dělat. V rámci bahamského island hoppingu ale Cat island nevynechejte, je to hezké místo.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé místo na dovolenou

dne 2015-04-17 09:08:55

Cat island je úplně jiný než hlavní ostrov s Nassau, kde jsou davy lidí, luxusní hotely a butiky na každém kroku. Na Cat islandu je mnohem větší pohoda a klid, vše funguje v karibském tempu a luxusní hotely s obrovskými zábavními centry tady taky člověk nenajde. Za to tady ale může najít spoustu klidných zákoutí, krásných pláží a příjemných lidí. My zde strávili necelý týden, bydleli jsme v malé zátoce kde jsme byli v podstatě sami. Doporučuji půjčit si auto (stačí na dva tři dny), projet ostrov, podívat se na jeskyně, dát si nějakou místní specialitu (vynikající ryby na grilu!), my navíc hodně šnorchlovali, plavali s želvami, jezdili na kajaku... prostě skvělý odpočinek. Umocněný tím, že na ostrově je trošku slabší internet, takže má člověk na chvíli klid od světa :)Dovolená Cat Island (kdysi San Salvador)

Dovolená v destinaci Cat Island (kdysi San Salvador)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Bahamy a vyberte si ze všech dostupných možností!