Long Island je jedním z nejmalebnějších míst na Bahamských ostrovech. Ostrov leží a obratníku Raka a je ohraničen dvěma zcela rozdílnými pobřežími. Na jedné straně jsou krásné bílé široké pláže a na druhé skalnaté předhoří. To sestupuje do moře a slouží jako hráz pro narážející vlny. Téměř nedotčené pláže lákají milovníky slunce a vodních sportů.

Ostrov Long Island se rozkládá okolo obratníku Raka. Jeho největším městem je Clarence Town. Ostrov je uznáván jako nejmalebnější ostrov na Bahamských ostrovech. Je dlouhý asi 130 kilometrů a široký 6 kilometrů. Obratník Raka prochází severní čtvrtinou ostrova.

Long Island Long Island

© Turf to Surf, http://turftosurf.com/photo-essay-long-island-bahamas/?replytocom=569

Na severovýchodě můžete pozorovat skalnaté souvratě, na jihozápadě naopak široké bílé pláže s jemným pískem. Celý ostrov je obklopen malými zátokami.

Ostrov nabízí návštěvníkům nezkažený, klidný a malebný úkryt pro plachtění, rybaření, potápění, freediving, šnorchlování nebo jen tak pro odpočinek na plážích.

Jedna z nejkrásnějších pláží Cape Santa Maria Beach se nachází na Stella Maris.

Jeho jeskyně, tyčící se útesy a kopce jsou v kontrastu s krajinou na jiných bahamských ostrovech.

Půl míle severně od hlavní pláže letoviska na mysu Santa Maria se nachází Columbus Point, pomník s plaketou, jež připomíná přistání Kryštova Kolumba. Je odtud nádherný výhled.

Pláž na ostrově Long Island Pláž na ostrově Long Island

© Turf to Surf, http://turftosurf.com/photo-essay-long-island-bahamas/?replytocom=569

Další rekreační oblastí je Stella Maris – hvězda moře. Toto místo je vyhledáváno sportovními rybáři a potápěči.

Na ostrově se každoročně pořádá Long Island Sailing Regatta. Koná se v Salt Pond buď v květnu, nebo červnu a přiláká soutěžící z celého souostroví.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

OK, ale jen na pár dní

dne 2015-02-16 21:06:33

Long island se nám líbil, ale příště bychom zkrátili pobyt na asi jen 3 dny. Na ostrově je sice spousta krásných pláží, ale není tady obecně moc co dělat. Jak jsme sami zjistili, Bahamy jsou spíše vhodné na dovolenou, kde co pár dnů člověk změní ostrov a během třeba tří čtyř týdnů projezdí ty nejzajímavější bahamské ostrovy. Tak to tady dělala řada mladých lidí (někteří jezdili na lodích, někteří létali, potkali jsme i pár z USA, který měl půjčené malé letadélko) a vypadali spokojeně.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

RELAX!

dne 2014-11-02 02:16:23

Ostrov Long island tahne hlavne ty turisty, kterym se nechce na new providence vyhazovat majlant za kvalitni ubytovani. Na Long islandu jsou podobne resorty k dispozici za podstatne nizsi cenu (rozdil klidne 30%), pritom kvalita stejen vysoka a servis mnohem osobnejsi.
Samotny ostrov je skvely na relax, plaze jsou casto prazdne, pritom krasne. Je zde par zajimavosti, ale nic, co by vylozene stalo za zminku. Napric ostrovem vede jedna cesta, takze ztratit se tady muze jen uplne pako :) Z hlavni cesty vybihaji do stran desitky a stovky odbocek, ktere casto konci az u more. My tady stravili par dni v ramci odpocinku a ostrov se nam libil. Neni tady pravda moc co delat po setmeni, ale to nam nevadilo.
Snorchlovani klasika - hezke. Libilo se nam v Cape Santa Maria Bay, Dean's Blue Hole a spatny rozhodne nebyl ani Poseidon Point nebo znamejsi Columbus Monument. Lepsi potapeni/snorchlovani je urcite na nekterych opustenych ostrovech, ktere jsou narodnimi parky, ale i tady to stoji za to.
Pokud nekdo zvazuje nejakou destinaci na libanky nebo proste jen odpocinek, tak Long island muzu v klidu doporucit.Dovolená Long Island

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Long Island? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Long Island nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Bahamy, nebudete litovat!