Eleuthera je mimořádným místem  pro turisty, kteří se zajímají o historii a přírodu. Nabízí k vidění útesy, jeskyně a fascinující historická a přírodní místa k prozkoumán, také to nejlepší z mezinárodní kuchyně. Vrcholem jistě bude ochutnávka sladkých a jedinečných bahamských ananasů,  pěstovaných v Gragor Town. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů a  relaxace na pláži.

Eleuthera

Eleuthera

Název ostrova pochází z řečtiny a znamená – svoboda. Ostrov je 161 kilometrů dlouhý a široký je jen 2 míle. Stále jste proto v blízkosti báječných pláží. Půda má červenou barvu od prachu bohatého na železo, který sem přes Atlantik zaženou větry až ze Sahary, během velkých prachových bouří. Ostrov Eleuthera je obýván asi 10 tisíci obyvatel, kteří žijí v půvabných vesničkách plných pastelově barevných domků. Ostrov je rozdělen na severní a jižní část a v blízkosti leží další dva populární ostrovy Harbour Island a Spanish Wells. Na ostrově je soustředěno velké množství hotelových resortů. Ostrov je známý také pěstováním nejsladších ananasů na světě.

Původními obyvateli ostrova byli indiáni Arawak, ale poté co přišli Španělé, byli téměř všichni pobiti nebo odvlečeni do otroctví. Později zde malá skupina anglických poutníků hledala náboženskou svobodu a ostrov se stal jejich domovem. Tito první angličtí osadníci dali ostrovu jméno a většinu ze své kultury. Zatímco tu ještě nějaké domorodé vlivy jsou, anglický styl zde na své dovolené pocítíte nejvíce.

Jedna z nejstarších a nejpřitažlivějších osad je Dunmore Town na Harbour Island. Každoročně během prvního červnového týdne si zde můžete vychutnat oslavu ananasu. Ten je hlavním ostrovním exportním činitelem. To může mít kořeny v tradici námořníků, jejichž rodiny po návratu z moře vyvěsili nad dvěře ananas, aby rodina a přátelé věděli, že se bezpečně vrátili. Dalším zajímavým místem pro návštěvu je kazatelova jeskyně. Podívejte se také na jeskyni Barchet Bay. Ta je dlouhá přes jeden kilometr a má klenutý strop jako v katedrále.

Pobřeží ostrova Eleuthera

Pobřeží ostrova Eleuthera

Na ostrově se vyskytuje mnoho vynikajících lokalit pro potápění a šnorchlování bez ohledu na to, jak jste v tomto sportu zběhlí. Rybáři se mohou radovat z velkého množství ryb. Většina domorodých průvodců vám zajistí skvělé rybářské zážitky. Samozřejmě si můžete zaplavat na některé ze zdejších krásných pláží.

Atrakce na ostrově Eleuthera

Zdejšími atrakcemi jsou světově proslulý Ocean Hole, který prozkoumal Hacqeues Cousteau, útesy a skalní útvary, Kazatelova jeskyně, Barchet Bay jeskyně. Na Harbour Islandu se také nachází slavný The Lone Tree, který sem prý přinesl hurikán.

Eleuthera/Harbour Island nabízí dobrodružné výlety a návštěvy jeskyní a historických míst, jízdu na přátelských hnědých a bílých koních na pláži v Harbour Island. Gap restaurace, putyka pro místní teenagery, poskytuje pro děti i herní místnosti.

Spa & Wellness

Naleznete tu malé lázně. Mobilní služby jsou poskytovány řadou certifikovaných masážních terapeutů. Ti jsou k dispozici po zavolání z vašeho hotelu. Specializují se na tělový peeling, sportovní a švédské masáže, reflexní masáže a shiatsu.

Zájezdy a výlety na ostrově Eleuthera

Můžete si vybrat dobrodružné výlety, historické výlety a kulturní  zájezdy do malebných měst na pobřeží Eleuthera, Harbour Island a Spanish Wells. Místní turistické kanceláře, místní historici i taxikáři poskytují i průvodcovské služby na požádání.

Nakupování

Ve většině měst na celém ostrově objevíte řadu obchodů se suvenýry. Řemeslné trhy, které nabízí autentické lokálně vyrobené předměty, se konají při různých příležitostech během roku.

Sport

Eleuthera je považována za kolébku softbalu na Bahamách. Žije tu velké množství softbalových hráčů, kteří reprezentovali Bahamy na mezinárodních soutěžích. Hraje se zde také basketbalová liga a juniorská basketbalová liga.

Uctívání a církve

První bohoslužba na ostrově se konala v Kazatelově jeskyni,pod vedením reverenda Patricka Copelanda, pro námořníky, kteří sem přišli s kapitánem Williamem Saylesem v roce 1649. Kostely patří různým církvím – anglikánské církvi, baptistické církvi, církvi svědků Jehovových, metodistické církvi, římsko-katolické církvi a adventistům sedmého dne.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super, hlavně Harbour island je ráj!

dne 2015-03-26 10:57:46

Eleuthera je krásný ostrov, oproti Grand Bahama opravdový ráj. Nejvíce se nám ale rozhodně líbil Harbour Island, to je nádherné místo, které určitě navštivte, pokud se sem vypravíte! Je zde sice podstatně více turistů než na Eleutheře (která je přecijen taky podstatně větší), ale místní pláže jsou skvostné... jemňounký růžový písek, absolutně neskutečně modrý oceán... co víc chtít!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Drahý ostrov

dne 2015-03-13 12:50:10

Byli jsme zde jen pár dní a bylo to tak akorát. Ostrov je poměrně hodně dlouhý, přejet jej trvalo několik hodin. Cestou jsme se zastavovali na mnoha plážích a koupali se. Moře je na Bahamách opravdu nádherné, prostě Karibik. Na Eleutheře je více nákupních možností než třeba na Cat islandu a je zde i mnohem víc daleko luxusnějších resortů. Možná i proto jsou cenové relace na Eleutheře vyšší a za jídlo v restauraci člověk dá běžně přes 50 USD, což už je opravdu hodně.Dovolená Eleuthera

Láká vás Eleuthera? Hledáte-li zájezdy do destinace Eleuthera, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Eleuthera, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.