Zdravotní péče na Zanzibaru

Česká republika nemá se Zanzibarem uzavřenu dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče.

Proto je nutné uzavřít před vycestováním cestovní pojištění zdravotních výloh. Závažná akutní onemocnění nebo případný větší úraz mohou způsobit velký problém, protože nemocnice, která by odpovídala našemu standardu je až v Dar es Salaamu, na pevninské části Tanzánie. Zde je kvalitní soukromá nemocnice Aga Khan.

Důrazně se nedoporučuje ošetření ve státních zdravotnických zařízeních. Veškeré výdaje, které souvisí s ošetřením, se hradí ihned v hotovosti, šekem nebo kreditní kartou. Je nanejvýš potřebné nechat si vystavit lékařskou zprávu s diagnózou, uschovat veškeré originály účtů a všech dokladů pro jednání doma s vaší zdravotní pojišťovnou.

Léky v místních lékárnách se platí v hotovosti.

Očkování na Zanzibaru

Před cestou je vhodné nechat se očkovat proti žloutence A i B, choleře, břišnímu tyfu, žluté zimnici a tetanu. V případě kontroly byste nemuseli být vpuštěni na ostrov bez potvrzení o očkování proti žluté zimnici, proto na toto očkování opravdu nezapomeňte.

Dejte si pozor na používání vody z vodovodu, ta na Zanzibaru není pitná, všude je ale možné koupit vodu balenou. Do nápojů si raději nedávejte led a nekupujte zmrzlinu na ulici.

Doporučuje se udržovat pitný režim a užívat preventivně vitamíny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Hledáte zájezdy na Zanzibar? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Zanzibar, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.