Letecká doprava

Ze Zanzibaru je možné využít letecké spojení do Tanzánie a Nairobi buď leteckou společností Zan Air, nebo Air Zanzibar. Mezi Zanzibarem a největšími tanzanskými městy Dar es Salaamem a Arushou létaji společnosti Coastal Aviation a Precision Air. Levné letenky na Zanzibar si můžete vyhledat online přímo na MAHALO.cz.

Železniční doprava

Železniční doprava na Zanzibaru byla zrušena v roce 1930.

Lodní doprava

Lodní společnosti organizují dopravu mezi Zanzibarem a Dar es Salaam až čtyřikrát denně. Mezi ostrovy Zanzibar a Pemba pluje motorová plachetnice dhow do přístavu Mkoani. Můžete si objednat i výlet lodí na ostatní ostrovy.

Tradiční zanzibarská plachetnice dhow

Tradiční zanzibarská plachetnice dhow

Autobusová doprava

Přepravu turistů z letiště do jednotlivých lokalit obstarávají minibusy, takzvané „matatu“. Místní obyvatelé používají běžně k přepravě nepohodlné a někdy i nebezpečné náklaďáky „dalladalla“.

Městská doprava

Mezi letištěm a hlavním městem jezdí autobusy s označením „U“.

Taxi

Vozů taxislužby je zde plno. Jízda po městě stojí 1-2 USD, mimo město 20-30 USD. Jízdní řády vozů taxi bývají na recepcích hotelů. Taxi je možné pronajmout i na výlet po ostrově, cenu ale vždy dohodněte před jízdou.

Zanzibarská hromadná doprava Zanzibarská hromadná doprava

© SAPhotog / Shutterstock.com

Pronájem auta na Zanzibaru

Na Zanzibaru si bez problémů můžete pronajmout auto, moped, motocykl i kolo. Musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz. Můžete si také zakoupit místní řidičský průkaz. Zapůjčení auta vám bez problémů zprostředkuje hotelová recepce. Výhodnější je vypůjčit si auto i s řidičem. Smlouvu o zapůjčení vozidla sjednejte písemně předem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Zanzibar je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Zanzibar či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)