Měna na Zanzibaru

Místní měnou na Zanzibaru je tanzanský šilink (TZS), který se dělí na 100 centů. Aktuální kurz je cca 100 TZS za 1,30 Kč.

Převodník měn

                 

 

Univerzální měnou je zde však USD. Americkými dolary lze platit všude a všechno. EURO zde téměř neznají a používání jiných měn není běžné.

Tanzanská měna - šilink

Tanzanský šilink – oficiální měna Zanzibaru

Bankomaty na Zanzibaru nejsou rozšířeny a platba kreditními kartami je v nevýhodném kurzu. Nedoporučují se cestovní šeky, protože je mění pouze luxusní hotely a jen některé banky.

Orientační ceny na Zanzibaru

Zboží

TZS

Stolní voda 1,5 litru

2100

Coca Cola – plechovka

800

Chleba

250

Pivo 0,5 litru

2000

Salát, polévka v běžné restaraci

od 300

Hlavní jídlo v běžné restauraci

1500 – 2000

Kuře s hranolky

od 1000

Benzín l litr

420

Nafta 1 litr

380

Ceny se mohou lišit podle místa, konkrétních podniků a sezóny.

Smlouvání na Zanzibaru

Na Zanzibaru je běžné smlouvání. Na tržištích a při nákupu suvenýrů běžně dosáhnete až 80% slevy z původní částky. Smlouvat můžete i o ceně služeb.

Zásadně se však nesmlouvá v supermarketech a značkových obchodech. Při smlouvání se řiďte běžnými pravidly smlouvání – smlouvat jen s úsměvem na rtech, nebýt agresivní, smlouvat jen o cenu zboží, které chcete opravdu koupit a smlouvat částku, kterou jste opravdu ochotni zaplatit. Jinak můžete prodejce dost silně urazit.

Zcela běžně je zde vyžadováno spropitné za každou poskytnutou službu, někdy docela nesmlouvavě. Spropitné vyžadují i úředníci a policisté.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Klikněte pro zobrazení nabídky Zanzibar: zájezdy nebo Zanzibar: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Zanzibar!