Oficiální názevTuniská republikaAl Džumhúrija At TunisiaLa République Tunisienne
Polohaseverní Afrika
Rozloha162 155 km2 (z toho 25 000 km2 poušť)
Nejvyšší pohoří/horaDj. Chambi (1544 m)
Důležitá vodstvaWad Majradah
Počet obyvatel10 674 000 (r. 2011)
Hlavní městoTunis (1,3 mil. obyv. v r. 2011), tzv. velký Tunis (2,5 mil. v r. 2011)
Státní zřízeníPrezidentská republika
Správní členění18 guvernorátů
ObyvatelstvoArabové 97 %, Berbeři 1 %, Evropané 1 %, Židé 1 %
Hustota obyvatelHustota na 1 km2: 65,6 obyv. (na severu Tuniska), 140 obyv. (ostatní části země)
JazykyArabština – úřední,ostatní nejčastěji používané jazyky: francouzština, berberština,méně angličtina, italština a němčina
Náboženstvísunitští muslimové (98%), křesťané (1%), Židé a ostatní (1%)
Vzdělání (procento analfabetů)32%
Měnatuniský dinár (TND) = 1 000 millimů, 1 TND = cca 12,50 CZK
Elektrický proud220 V, adaptér není potřeba
Časový posunTunisko leží ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, ale nezavádějí tam letní čas, takže v období listopad až březen mají stejný čas jako u nás a v období duben až říjen je tam o hodinu méně.

Administrativně správní členění země

24 guvernorátů

Tunis, Ariana, Ben Arous, Manouba, Nabeul, Zaghouan, Bizerte, Béja, Jendouba, Le Kef, Siliana, Kairouan, Kasserine, Sidi Bouzid, Sousse, Monastir, Mahdia, Sfax, Gafsa, Tozeur, Kébili, Gabès, Médenine, Tataouine

Další velká města

Sfax (260 tis.), Sousse (147 tis.), Kairouan (114 tis.), Bizerte (110 tis.), Gabès (107 tis.), Gafsa (79 tis.), Monastir (57 tis.), Nabeul (56 tis.), Mahdia (43 tis.)

Mapa Tuniska

Mapa Tuniska

Bezpečnost v Tunisku

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na nutnost zvýšené opatrnosti v blízkosti alžírských hranic (Gafsa, Kasserine a Sidi Bouzid) a také libyjských hranic (Ben Guerdane) z důvodu častých sociálních nepokojů v těchto regionech. Nedoporučují se cesty mimo turistické oblasti.

Před odjezdem do Tuniska je potřebné sledovat aktuální situaci v místě. V Tunisku se mohou aktivizovat teroristické skupiny.

V souvislosti s pádem režimu v lednu 2011, může docházet i v turistických střediscích k nárustu obecné kriminality, včetně loupežných přepadení s použitím násilí. Zejména osamělým ženám se nedoporučuje pohyb mimo turistické zóny. Měly by si dát pozor na střídmé, nevyzývavé oblečení.

V Tunisku platí zákaz fotografování vládních, policejních a vojenských objektů. Fotografovat se nesmí ani objekty s tuniskou vlajkou. Rovněž židovské objekty jsou hlídány a je k nim zakázán přístup.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tunisku

Dovolená v Tunisku? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Tuniska vám jistě učarují!