Do Tuniska se dostanete letecky buď do hlavního města Tunisu nebo do dalších měst Monastir, Tabarka nebo na ostrov Djerba.

Vnitrostátní doprava

Vnitrostátní letecká přeprava je organizovaná mezi městy Tunis, Djergby, Sfax a Tozeur leteckou společnosti Tunis Air. Cena letenky je nízká. Vnitrostátní doprava mezi velkými městy je možná rovněž lodí. Ostatní vnitrostátní dopravu zajišťují autobusy, vlaky a taxislužba.

I takto může vypadat doprava v Tunisku

I takto může vypadat doprava v Tunisku

Vlaková doprava

Vlaky jsou v Tunisku moderní, pohodlné a rovněž levné. Ve vlacích jsou zařazeny vagony luxusní, 1. třídy a 2. třídy.

Čím kvalitnější vagon, tím vyšší jízdné. Ve většině vlaků je zařazen i jídelní vůz.

Cesta vlakem v Tunisku může být velmi zajímavá Cesta vlakem v Tunisku může být velmi zajímavá

© Aztec Images / Shutterstock.com

Dálkové a lokální autobusy

Dálkové autobusy jezdí z hlavního města severním a jižním směrem, do velkých měst. Jejich barva je zelenobílá. Jsou klimatizované, nepovinně místenkové a nejsou příliš drahé. Místní autobusy mají žlutou barvu a spojují jednotlivé lokality. Jsou pomalé a není v nich klimatizace. Jízdenku zakoupíte u řidiče.

Nas stejných trasách jako dálkové autobusy jezdí mikrobusy, buď bílé s červeným pruhem nebo s modrým pruhem. Ty s červeným pruhem smí jezdit po celé zemi, s modrým pruhem jen v konkrétním okrese.

Městská hromadná doprava

V hlavním městě Tunis funguje městská doprava.

Taxi

K levným dopravním prostředkům patří vozy taxi. Žluté taxíky přepravují maximálně tři osoby. Taxi s červeným nebo modrým pruhem na boku přepraví i čtyři osoby. U řidiče si vždy dohodněte cenu předem. Obvyklá cena je 500 milimů za kilometr.

Půjčení auta v Tunisku a na Djerbě

V turistických střediscích a velkých městech je možné vypůjčit si auto z půjčovny. Půjčit si můžete i motocykl. Podmínkou je platný řidičský průkaz podle norem EU, věk nad 21 let, cestovní pas a kreditní karta.

V Tunisku se nachází mnoho autopůjčoven. Auto si může vypůjčit osoba starší 21 let s řidičským oprávněním nejméně 2 roky. Na dodržování předpisů dohlíží policie a národní garda.

V Tunisku se jezdí vpravo.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tunisku

Klikněte pro zobrazení nabídky Tunisko: zájezdy nebo Tunisko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Tuniska!