Islám v Tunisku

Státním náboženstvím v Tunisku je islám. Islámský fundamentalismus je však nezákonný. Tunisané jsou velmi liberálním národem. Nikomu se žádné náboženství nenařizuje. Na ulicích uvidíte ženy v šátku i bez něj. Tunisané netíhnou k fanatickému vyznávání islámu a jsou velmi tolerantní.

Bylo zde zrušeno mnohoženství. S tradičními muslimy se setkáte spíše ve vnitrozemí. Turistické destinace jsou ovlivněny evropským způsobem života.

Žije zde několik židovských komunit.

Pokud dodržíte základní pravidla slušného oblékání – dlouhé sukně a kalhoty, dlouhé rukávy – bude vše v naprostém pořádku. Tunisané už také tolerují tradiční turistické oblečení v podobě trička a kraťasů.

Studium koránu

Studium koránu

Islám a korán

Člověk se stane muslimem, když vysloví vyznání víry – La Iláha Illa-Allah wa Muhammadun Rasúlullah – (není Boha kromě Allaha a Mohamed je Jeho Prorokem).

Korán je základní knihou, podle které islám šíří svoje náboženství. Učení vychází z Bible. Základem je, jako u křesťanství, víra v jednoho boha. Korán je jakousi veršovanou sbírkou sdělení, které reprezentují učení Mohamedovo. Je rozdělen do 114 súr (skladeb). Každá sůra je ještě rozdělena na menší celky, zvané áje (verše).

Dělí se dále na čtyři období – První mekkánské období, Druhé mekkánské období, Třetí mekkánské období a Medínské období. Korán je psán arabsky a jeho první súrou začínají i pohádky Tisíce a jedné noci. Korán nemá pevnou strukturu, žádný plynulý a navazující příběh. Kniha spíš vystihuje ústní projevy a poselství proroka Mohameda. Jednotlivé kapitoly/súry jsou pro snadnou orientaci očíslovány. Korán je také knihou, o které se říká, že je nejsnadněji zapamatovatelnou knihou na světě. Což je také asi pravda – dokazuje to množství lidí (i těch, kteří nevyznávají islám) zpaměti citujících súry z Koránu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tunisku

Hledáte zájezdy do Tuniska? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Tuniska, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.