Vízum do Tuniska

Turisté, kteří navštíví Tunisko s cestovní kanceláří, nepotřebují ke vstupu do země vízum. Nemohou však vycestovat do sousedních zemí. Turisté, kteří cestují individuálně, vízum pro vstup do země mít musí, jinak se vystavují sankcím, včetně policejního zadržení. Víza vydává Velvyslanectví Tuniské republiky v Praze.

V Tunisku platí přihlašovací povinnost. Hotely zajišťují povinné přihlášení na policii automaticky samy. Turisté ubytovaní v soukromí se musí přihlásit na policii do 3 dnů po příjezdu.

Pokud se z jakýchkoliv důvodů v zemi zdržíte neplánovaně, třeba z důvodu nemoci a hospitalizace, musíte požádat o výstupní vízum a policii vysvětlit důvody prodloužení pobytu.

Občané České republiky mohou na území Tuniska vstupovat pouze s platným cestovním pasem.

Celní informace

Turisté mohou přivést do Tuniska přiměřené množství potravin, alkoholu a věcí osobní potřeby, odpovídající délce pobytu. Na přechodnou dobu lze dovézt 2 fotoaparáty, 1 kameru, 1 dalekohled, 1 osobní počítač. Dovezené věci musí být znovu vyvezeny.

Dále je možné dovézt na osobu 2 litry alkoholu do 25%, 1 litr alkoholu nad 25%, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 250 g tabáku na osobu starší 17 let. Je možno dovézt také čtvrt litru parfému, 1 litr toaletní vody na osobu a jednotlivé dárky, které nepřevyšují cenu 220 Kč za kus.

Je dovoleno dovážet veškeré cizí valuty, cestovní šeky a platební a úvěrové karty. O dovozu valut nad 22.000 Kč je třeba informovat při celním a devizovém odbavení při příjezdu. Jinak mohou být peníze odebrány a viník pokutován až do výšky odebrané částky.

Dovoz a vývoz tuniských dinárů je zakázán. Pokud vám nějaké dináry zbudou, je nutná jejich směna zpět na valuty.

Bez zvláštního povolení ministerstva zemědělství je zakázán vývoz předmětů, které pochází nebo jsou vyrobeny z volně žijících zvířat.

Vývoz antických předmětů je povolen jen na zvláštní povolení ministerstva kultury.

Je zakázáno dovážet zbraně všech druhů, kromě registrovaných loveckých. Dovážet se nesmí výbušniny, omamné a psychotropní látky, pornografie, výrobky ohrožující bezpečnost, zdraví, náboženské cítění a morálku veřejnosti.

Držení a užívání psychotropních látek je v Tunisku tvrdě postihováno.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tunisku

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Tuniska? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Tunisko nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Tunisku je skvělá volba!