Ostrov La Digue je nejkrásnějším ostrovem Seychel. Je to nadčasová oáza střežená útesy, která vítá turisty teplem a rozmanitostí. Někdejší první evropští návštěvníci ostrova byli přesvědčeni, že objevili ráj. Ostrov se může pochlubit nejpřátelštějšími obyvateli a klidnou atmosférou pro relaxaci. Jak s oblibou říkají jeho obyvatelé – La Digue není jen ostrov, je to způsob života.

Ostrov je vzdálený od vedlejšího ostrova Praslin pouhých 40 minut plavby lodí, ale turisté se přenesou zpět v čase a začnou užívat klidný, pomalý, přátelský život místních obyvatel. Tady poznáte, co je v životě nejdůležitější – rozhodně to není uspěchanost našeho způsobu života. Při pohledu z moře, třeba při plavbě na škuneru, budete ohromeni kontrastními barvami ostrova od zelených zalesněných svahů až do růžové a šedé barvy žuly pobřežních skal. Vysoko nad hlavami šumí kokosové palmy a třeba jen ve své mysli uslyšíte jemné zvuky tradičních kreolských hudebních nástrojů a ucítíte vůni vanilky a tropických květů.

Anse Source D'Argent na La Digue

Anse Source D’Argent na La Digue

La Digue nabízí tradiční kreolské zvyky nezměněné po celé generace. Neděli si místní obyvatelé rezervují pro návštěvu kostela jen tak v košili a kalhotách nebo v květinových šatech.

La Digue je ideální volbou pro rodinnou dovolenou. Komunita místních lidí a jejich zvyků, kde každý zná každého a lidé jsou ochotni kdykoliv si navzájem pomoci, se přenáší i na turisty.  Zejména děti zde budou nadšeny. Ostrov jim ukazuje život jako v pohádce. Život zde se netočí kolem obchodů a televize, ale den zaplňují hry na plážích, koupání a šnorchlování, procházky po plážích nebo lesích.

Nadšeni budou i ti, kteří se rozhodli trávit zde líbánky. Co může být romantičtější než vůně jemných květin, úchvatný západ slunce, stříbrné písky pláží, tyrkysové moře a samota na ostrově. Tomuto, pro mnohé snad nejromantičtějšímu místu na světě, podlehnou i ti, kteří sem třeba přijeli uzavřít sňatek. Svatbu mohou mít v tropické zahradě nebo třeba s nohama v písku.

Pláž Anse Marron na ostrově La Digue

Pláž Anse Marron na ostrově La Digue

Požitkem pro všechny smysly, zejména pro ženy, budou místní lázně La Digue Lodge Spa. Vyškolený personál bude pečovat o jejich zkrášlování v exotickém mořském prostředí. Péče je přizpůsobená individuálním potřebám každého z klientů.

Muži se zase mohou uspokojit rybařením spolu s místními rybáři a zajistit si tak třeba i čerstvou večeři. Ryby jsou totiž součástí tradiční seychelské kuchyně. Rybáři budou překvapeni úspěchem při lovení tuňáků či mečounů a dalších druhů ryb.

Moře nabízí pozorování podmořského života, očekávejte však silnější proud a větší vlny. Hnízdí zde černý lejsek, jeden z nejvzácnějších ptáků na zemi. Vidět zde můžete i mořské želvy.

Pláž Grand Anse na ostrově La Digue

Pláž Grand Anse na ostrově La Digue

Pro ty, kdo sem přišli trávit čas hlavně u vody a relaxovat na plážích může posloužit následující přehled pláží.

Pláže ostrova La Digue

Anse Coco – nejizolovanější a nedotčené pláže na La Digue. Můžete sem dojít pěšky. Ideální pláž pro odpočinek, relaxaci a samotě.

Anse Marron – pokud jste zde poprvé, musíte tuto pláž vidět. Tak se asi cítil Robinson Crusoe na pustém ostrově.

Anse Sever – ideální šnorchlování a koupání, leží na odlehlém místě a lze sem dojít pěšky nebo na kole

Anse Songe – malá okouzlující pláž na jihu

Anse Source D’Argent – jedna z nejkrásnějších a nejfotografovanějších pláží na světě. Pláž je dlouhý úsek bílých písků lemlovaných žulovými balvany. Najdete zde tajné jeskyně.
tyčící balvany a tajných jeskyních, které tvoří Anse Source d’Argent.

Grand Anse – jedna z nejkrásnějších pláží na Seychelách, se zlatým pískem a silnými vlnami, které lákají surfaře. Pozadí pláže tvoří ohromné žulové balvany s svěžími zalesněnými horami.

L’Union Beach – krásná, tichá a klidná pláž s jemným pískem omývaná tyrkysovým klidným mořem. Je ideálním místem, ze kterého lze fotografovat Anse Source d’Argent.

Petite Anse – je tišší a menší koopie Grand Anse a nabízí jedinečnou krásu a klid.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (3 )
  • 80%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Anse Coco - nejhezčí pláž na romantickém La Digue

dne 2015-04-23 21:05:12

Ostrov La Digue je úžasné místo, které vám vyrazí dech! Místní pláže jsou proslulé obrovskými balvany, které vystupují z vody a nabízí krásné pozadí pro vaše fotky :) Nevýhoda La Digue je v tom, že je tady dost draho. Prodejci tady nemají moc konkurenci, takže mají dost nasazené ceny. Seychelly nejsou moc levná destinace,ale tady je to opravdu drahota :)

Určitě si projeďte celý ostrov a podívejte se i na další pláže, které tady jsou, protože výběr je veliký a jedna je hezčí než druhá. Na ostrově je trosku problém s dopravou, k dispozici je taxi, ale ideální je půjčit si kolo, ostrov je malý a dá se to v pohodě objet :)

Naší oblíbenou pláží a podle nás i nejhezčí pláží, která tady je je Anse Coco, na kterou je nutné jít pěšky z Grande Anse. Cesta sem je docela dlouhá, asi půl hodiny a je to pořád nahoru a dolů, tak mějte nějaké normální boty. Odměna je v tom, že na pláži obvykle nikdo není a nebo tady je jen pár lidí a pláž je přitom úplně nádherná!!!

Nezapomeňte si vzít opalovací krém, opravu tady peče sluníčko :)

La Digue je skvělý ostrov, ideální pro páry, které tady mohou zažít skvělou romantickou dovolenou!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

V ramci Seychel nicim extra vyjimecny a lehce precenovany ostrov

dne 2015-04-12 01:59:16

Na La Digue jsme byli 4 dny a bylo to tady fajn. Myslim si, ze treba plaz Anse Argent je zbytecne precenovana. Je hezka, to jo, ale na ostrove jsou stejne hezke plaze, kde neni tolik lidi. Mistni stanek s jidlem a pitim ma brutalni ceny. Navic je tady ve vode hodne skal, takze bez bot do vody se tady moc neda. Na plavani to stejne neni.

Ostatne plavani je docela problem na celem La Digue, jsou tady casto vysoke vlny a silne proudy, takze je tady koupani casto docela nebezpecne a vetsina lidi se spis cachtala v melcinach. Tim padem nic moc pro deti.

Na co si dejte velky pozor je to, ze na spouste plazi tady neni vubec zadny stin. Proste neni kam lehnout, aby na vas nesvitilo slunce, coz je pro me dost naprd. Urcite si vemte bud slunecnik, za ktery se schovate a nebo aspon nejaky klobout. A poradne se namazte opalovacim kremem!

Ostrov La Digue je hezky, to nechci vyvracet, ale podle me zbytecne precenovany a tim padem je tady i dost lidi, coz jeho krasu trosku kazi. Navic se na spouste plazi vyskytovali nejaci mistni psi, takze udelat tady hezke fotky byl nadlidsky ukol...Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Nádherné pláže, to je La Digue

dne 2014-12-02 04:31:06

O La Digue se dá říct, že je to tvář Seychell. Místní pláž Anse Source d'Argent je krásná fotogenická pláž, kterou najdete na většině brožur o Seychelách a není se moc čemu divit. Vstup na pláž je sice zpoplatněn, ale vidět tuto pláž je nutnost. Je krásná, třebaže maličká. Koupání v místních malých jezírcích v korálovém podloží je super, stejně jako šnorchlování s rybičkami. Opravdu krásné místo!
Ale La Digue není jen tato jedna pláž, na ostrově je podobných krásných pláží hned několik, přitom ty na severu ostrova jsou podle mého stejně krásné a k tomu navíc mnohem klidnější. Ale třeba i taková Grande Anse nebo Petite Anse jsou hrozně hezké a je tady méně lidí.
Na ostrově La Digue jinak není moc co dělat, jen odpočívat a užívat si krásného koupání na nádherných plážích!Dovolená La Digue

Klikněte pro zobrazení nabídky La Digue: zájezdy nebo La Digue: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci La Digue!