Letovisko Xehoriati leží asi 15 kilometrů severně od hlavního města Zakynthos. Sousedí se středisky Alikes, Alikanas a Amoudi. Vzdálenosti mezi nimi jsou minimální.

Xehoriati je půvabná vesnička, která si zachovala zvyky místních obyvatel, žijících tradičním způsobem života. Mezi moderními vilkami zde narazíte i na staré chatrče, na řadu políček a zahrad, kde si místní obyvatelé obstarávají živobytí tradičním způsobem. Součástí zdejšího života je stále zemědělství, chov koz a ovcí, přestože nedaleko je vše již podřízeno turistickému ruchu. V minulosti se zde objevovali významné osobnosti řecké kultury – malíři, spisovatelé. Jistou dobu zde komponoval hudební skladatel Mussakis.

Pláž v Xehoriati

Pláž v Xehoriati

Xehoriati vlastní i malý přístav. Dominantou místa je starý kostelík. Na malém náměstíčku se nachází několik obchůdků se základními potravinami. Posedět můžete také v taverně, baru nebo kavárně.

Místní písčitá pláž je poměrně úzká, místy je přerušovaná skalami. V některých místech se rozšiřuje a vytváří tak malé písečné pláže s kamennými plotnami. Pláž nabízí zapůjčení lehátek a slunečníků. Jsou tu i podmínky pro celou řadu vodních sportů.

Xehoriati

Xehoriati

Noční zábavy si zde moc neužijete, ale můžete využít blízkost okolních letovisek a zde se bavit až do pozdních nočních hodin. Zajímavým jistě bude i výlet do hlavního města Zakynthos, jenž nabízí turistům vše, na co si vzpomenou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Xehoriati

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Xehoriati a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Xehoriati a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!