Letovisko Alikanas se nachází na severním pobřeží ostrova, asi 17 kilometrů od hlavního města Zakynthos. Okolí střediska leží v úrodné nížině s porostem olivovníků.

Alikanas je klidné turistické středisko s širokou nabídkou veškerých služeb. Nalézá se zde řada taveren, restaurací a obchodů. Taverny nabízí místní speciality. Vyzkoušejte tavernu ve vesnici Alikanas, kde si užijete příjemného posezení s živou hudbou.

Alikanas

Alikanas

Je zde zabezpečena i lékařský služba – na zavolání přijede až do hotelu lékař z nedalekého Alykes.

Krásná a široká písečná pláž s pozvolným přechodem do moře – Alikanas beach a Agios Kiriaki beach – je chloubou lokality. Pláž je vhodná zejména pro rodiny s dětmi.

Ve středisku Alikanas najdete dostatek ubytovacích kapacit – od hotelů přes penziony a bungalovy až po ubytování v soukromí. Ubytovací zařízení jsou vesměs obklopena krásnou přírodou.

Pláž v letovisku Alikanas

Pláž v letovisku Alikanas

Pokud nejste ubytováni v hotelu a nemáte zabezpečeno stravování, tak vás uspokojí několik restaurací a taveren se speciálními zakynthoskými specialitami. Večer zde můžete posedět při živé hudbě.

Pokud si pronajmete automobil, motocykl nebo jízdní kolo, můžete se vydat za krásami širokého okolí. K poznávání ostrova je možné využít také autobusovou dopravu. K Modrým jeskyním nebo na pláž Navagio se dostanete lodí.

Do sousedního Alikes se dá dojít pohodlnou procházkou po pláži nebo po silnici, kterou lemují malé obchůdky a taverny.

V oblasti objevíte rovněž několik archeologických památek.

Blue caves (Modré jeskyně) na ostrově Zakynthos

Blue caves (Modré jeskyně) na ostrově Zakynthos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Alikanas

Alikanas je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Alikanas či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)