Letovisko Limni Keri leží na jihu ostrova v národním parku Zakynthos, asi 18 kilometrů od letiště v hlavním městě Zakynthos. Limni Keri nabízí příjemné prostředí s čistým mořem, výhled na ostrov Marathonisi a večer vám učarují kouzelné západy slunce. Středisko plně využívá krás hornatého okolí, strmých útesů a starých olivových hájů – toto vše tvoří Národní park ostrova Zakynthos. V minulosti zde bývalo jezero, podle kterého byla vesnička pojmenována.

Limni Keri

Limni Keri

Místní obyvatelé naplno využívají možností, které jim poskytuje úrodné údolí, pěstují zeleninu, olivy a chovají domácí zvířata.

Na promenádě podél nábřeží a na hlavní třídě narazíte na taverny, restaurace, bary a obchody. Je zde také řeznictví a pekařství. Zemětřesení v roce 1953 nezničilo křivolaké uličky s kamennými domy, a tak tradiční ráz vesničky zůstal uchován pro romantické procházky. V obchodech najdete široký výběr čerstvých ryb, sýrů a dobrých řeckých vín. Poseďte v některém z restauračních zařízení a pozorujte tradiční životní styl místních obyvatel.

Zdejší pláž je pokryta oblázky s postupným přechodem do vody. Je vhodná pro rodiny s dětmi a také pro vyznavače potápění a šnorchlování. Zapůjčují tu lehátka i slunečníky. Místo je ideální pro vodní sporty. Podle mezinárodní klasifikace míst pro potápění patří Limni Keri mezi čtyři nejlepší potápěčská místa Evropy.

Kamenné oblouky Kamares

Kamenné oblouky Kamares

V okolí není problém najít i menší plážičky, kde budete mít soukromí.

Při pěších procházkách dojdete třeba až na sousední pláž Marathias, do vesniček Keri a Ithaka nebo ke stoletému majáku. Pěšky se dostanete rovněž na kouzlenou pláž Marathia, nebo na jižní mys Keri, kde můžete prozkoumat pozoruhodné mořské jeskyně s neuvěřitelně průzračnou vodou.

Pro návštěvu dalších míst je vhodné zapůjčit si automobil, skútr nebo jízdní kolo a navštívit třeba kamenné oblouky Kamares či pláž Xygia s léčivými sirnými prameny. Na některá hůře přístupná místa se dostanete po moři, kam vás rádi svými čluny zavezou obyvatelé Limni Keri.

Mořské jeskyně nedaleko Limni Keri

Mořské jeskyně nedaleko Limni Keri

V místním přístavu kotví malé čluny, které si můžete pronajmout a doplout třeba na okolní pláže – například na ostrov Marathonisi nebo do jeskyní na jihu ostrova.

Asi čtyři kilometry od Limni Keri se nalézá vesnička Keri se sirnými prameny. Narazíte zde také na poslední větrný mlýn na ostrově.

Asi 10 kilometrů od střediska Limni Keri se rozkládá velmi živé letovisko Laganas, které nabízí bohatý noční život. Zaveze vás sem místní autobus.

Autobus vás dopraví i do hlavního města ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Limni Keri

Zaujal vás náš článek o destinaci Limni Keri v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Limni Keri nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!