Letovisko Laganas leží v jižní části ostrova a od letiště v hlavním městě Zakynthos je vzdáleno asi 6 kilometrů. Laganas je nejznámějším a nejčastěji navštěvovaným místem ostrova Zakynthos. Rozkládá se uprostřed široké zátoky s 10 kilometrů dlouhou písečnou pláži. Patří k nejdelším plážím v celém Řecku. Má pozvolný přechod do průzračného moře. K dispozici je veškerý plážový servis, široká nabídka vodních sportů. Restaurace, taverny, bary a kluby podél pláže nabízí velký výběr jídla a občerstvení. V určitých obdobích sezony jsou zde omezeny některé aktivity a platí přísná opatření kvůli vzácným želvám karetám, jež tu kladou svá vajíčka. V té době jsou zakázány veškeré vodní sporty a také noční procházky. Ani slunečníky se nesmí zapichovat do písku na pláži.

Laganas z výšky

Laganas z výšky

Ve zdejších luxusních hotelech s vlastními bazény najdete služby vysokého standardu. V centru Laganas narazíte na taverny s řeckými specialitami i mezinárodním jídelním lístkem.

Letovisko je známé rušnou noční zábavou. Je považováno za nejživější středisko celého ostrova Zakynthos a při výběru destinace pro svou dovolenou s tímto musíte počítat. Je to místo oblíbené zejména Angličany a tomu odpovídá i styl noční zábavy.

Ulice Laganas

Ulice Laganas

Zdejší písečná pláž je opravdu příjemná, s pozvolným přechodem do moře a je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Na pláži si lze v ceně okolo 7 euro pronajmout slunečníky a lehátka.

Pokud upřednostňujete více soukromí, můžete se vydat na pláž směrem na Kalamaki. Zde uvidíte trojnožky, které upozorňují na želví hnízda. Při troše štěstí spatříte ráno a dopoledne vylíhnutou želvičku, která míří do moře. Nikdy ji neberte do rukou!

Na pláži v Laganas

Na pláži v Laganas

Zvláštností letoviska Laganas je fakt, že tu hlavní silnice končí v moři.

Laganas je spojen s ostatními místy na ostrově autobusovou dopravou. Zastávky jsou v blízkosti hotelů. Jízdné do hlavního města stojí okolo 1,50 euro. Autobusová linka jezdí do Zakynthosu téměř každou hodinu v době od 7 – 20 hodin.

Pláž v Laganas

Pláž v Laganas

Pro poznávání krás ostrova si můžete pronajmout také osobní vozidlo. Velmi oblíbené bývají také lodní výlety ke známým Modrým jeskyním, k pláži Navagio se starým vrakem lodi, na želví ostrov Marathonisi a na mnoho dalších míst.

Laganas

Laganas

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Laganas

Láká vás Laganas? Hledáte-li zájezdy do destinace Laganas, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Laganas, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.