Ostrov Zakynthos má jednu významnou přírodovědnou raritu – vzácný druh želvy kareta obecná, která je na seznamu ohrožených živočichů.

Zátoka s pláží Laganas a střediskem Laganas na jihu ostrova se pravidelně stává místem, kam se zde narozené želvy vracejí, aby tu přivedly na svět své potomky. Proto zde v období líhně platí řada opatření – od zákazu vstupu do některých lokalit, přes omezení umělého osvětlení, až po zastavení veškeré dopravy. Želvy můžete spatřit při potápění. Tuto příležitost si rozhodně nenechte ujít. Dospělá kareta měří až jedem metra a váží přes 150 kilogramů.

Kareta obecná

Kareta obecná

Kromě želv v moři můžete běžně pozorovat kraby, mořské ježky, medúzy nebo hvězdice. Vzácně se zde objevují delfíni nebo tuleni středomořští. Posledních několik kusů těchto tuleňů žije ve špatně přístupným jeskyních na malém ostrůvku Pelouzo, jihovýchodně od Zakyntosu – vstup sem je však zakázán.

Řecký ostrov Zakynthos je díky bujné zeleni, pokrývající celý ostrov, nazýván „Fiore di Levante“, v překladu „květina východu“. Také je nazýván ostrovem vůní a květů.

Zelený ostrov Zakynthos

Zelený ostrov Zakynthos

Eroze a pohyby půdy v dávných dobách se postaraly o rozmanitý charakter krajiny. Pohoří se táhnou od jihu, přes západ, až k severu. Nejvyšší horou je Vrachinas s výškou více než 750 metrů. Východ ostrova pokrývají úrodné nížiny.

Půda je velmi úrodná. Kromě kopců plných bujné vegetace se zde intenzivně pěstují vinná réva, olivy či citrusové plody.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Hledáte zájezdy do Řecka? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Řecka, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.