Letovisko Argassi leží v jihovýchodní části ostrova a je od hlavního města Zakynthos vzdáleno jen několik kilometrů. Do samotného střediska Argassi se dá bez problémů dostat pomocí městské veřejné dopravy. Klidně sem ale můžete přijet taxíkem anebo nějakým pronajatým automobilem.

Středisko Argassi patří k těm nejoblíbenějším a stále se ještě rozvíjí. Je zasazeno do malebné přírody s krásnou kulisou hory Skopos, vysoké 700 metrů. Poskytuje nádherný výhled do širokého okolí. Pokud se rozhodnete na horu vystoupit, narazíte cestou na malebná zákoutí, nádherné květy, zvířata, motýly a ptáky. Z vrcholu uvidíte jako na dlani hlavní město Zakynthos.

Letovisko Argassi

Letovisko Argassi

Turistické středisko Aragassi nabízí ubytování v hotelech, bungalovech a soukromých vilkách. Možnost stravování nabízí taverny a restaurace s řeckými pokrmy i mezinárodní kuchyní.

Nechybí ani obchody s pečivem, nápoji a dalšími potravinami, oblečením, dárky šperky a suvenýry.

V některých tavernách a barech si užijete živou hudbu a můžete si zde i zatančit. Ve sportbarech najdete velkoplošné obrazovky s nabídkou sportovních přenosů. Jinde zase lákají hosty na pěvecké soutěže. Noční zábava se soustřeďuje do různých klubů a diskoték. To vše dokresluje tradiční řecký ráz a příjemná atmosféra.

Pláž v Argassi

Pláž v Argassi

Pláž v Argassi je dlouhá a písčitá, poskytuje dostatek pohodlí. K dispozici jsou lehátka, slunečníky a sprchy. Je zde také široký výběr vodních sportů, využít můžete vodní lyžování, vodní skútry či paragliding. Na pláž na několika místech navazují travnaté zahrady hotelů. I děti si zde přijdou na své – nechybí tu nabídka nafukovacích skákadel, minigolf a minizoo. Na souši si lze zahrát minigolf.

Kromě hlavní pláže je zde i několik pláží menších, které poskytují více soukromí.

Autobusem se můžete dopravit na asi 10 kilometrů vzdálenou pláž Agios Nikolaos, jež patří k nejhezčím na ostrově. Přeprava na pláž je zdarma, v rámci plážového servisu. Autobusem místní dopravy se můžete dostat na další písečné pláže blízko střediska Vassilikos. K nejoblíbenějším patří Kaminia Beach, Porto Roma nebo Banana Beach.

Římský kamenný most v Argassi

Římský kamenný most v Argassi

Pokud bude chtít poznávat krásy ostrova, pronajměte si automobil, jeep, motorku nebo bicykl. Můžete také využít místní autobusovou přepravu. Nedaleko střediska Argassi najdete římský kamenný most, středověkou věž, kostely a kláštery.

Místním lákadlem je turistický vláček, který jezdí do hlavního města. Obousměrná jízdenka za dospělou osobu stojí okolo 5 euro, za dítě do 12 let přibližně 2 eura. Vláček vyjíždí z Argassi do centra hlavního města a zpět každé tři hodiny mezi 7 – 19 hodinou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Argassi

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Argassi je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Argassi či Last minute nabídek do Řecka.