Letovisko Kinira leží na jihovýchodě ostrova Thassos. O osadě se zmiňuje i antický historik Herodotos. Kdysi zde bývaly zlaté doly a to na východní straně hory Fanos. Nedaleko Paleochori se dodnes dochovaly důlní šachty. Do oblasti Kinira spadá i Lutro – byzantská osada, ze které se dodnes zachovaly trosky dvou obranných věží z helénistického období a také zříceniny chrámu.

Pláž v letovisku Kinira s výhledem na blízký ostrov

Pláž v letovisku Kinira s výhledem na blízký ostrov

Letovisko Kinira patří mezi klidnější turistická střediska. Vyniká krásnou přírodou a bohatou historií, která se váže především k těžbě zlata. To připomínají vchody do dávných dolů rozeseté po krajině. Byly zde nalezeny pozůstatky z období římské nadvlády a také zbytky byzantských lázní.

Ubytovat se můžete v soukromých penzionech a apartmánech. Nalézá se tu několik taveren a restaurací. Taverny se specializují převážně na přípravu mořských plodů a na typickou řeckou kuchyni. Dostanete zde však i jiné pokrmy s různých světových kuchyní. V obchůdcích nakoupíte základní potraviny a další potřeby.

Kinira

Kinira

Objevíte tu dvě pláže – Kinira a Paradise Beach.

Dlouhá pláž Kinira je pokryta zlatavým pískem, pozvolna se svažuje do moře. Voda je čistá a průzračná. Pláž je obklopena příjemnou zelení. Ani v hlavní sezoně nebývá přeplněna.

Druhou pláž – Paradise Beach oddělují od pláže Kinira skaliska. Má podobný ráz, písek je zlatavý, voda čistá, takže vidíte až na mořské dno. Je zde dostatek mělčin pro vyžití malých dětí. Skalnatou část pláže si oblíbili nudisté.

Můžete zde pořádat pěší výlety do okolí. Do hlavního města Thassos-Limenas jezdí místní autobusová linka.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kinira

Láká vás Kinira? Hledáte-li zájezdy do destinace Kinira, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Kinira, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.