Hlavními rysy počasí a klimatu na ostrově Samos je teplá zima a relativně chladné léto. Na rozdíl od Kréty, Kyklad či Peloponésu je tu v létě příjemných 25 – 27°C. Srážky zde v letním období téměř neexistují. Od června do září můžete očekávat oblohu bez mráčku a sluníčko. Pokud zde náhodou v letním období prší, jde o poměrně intenzivní přeháňku, která ochladí a osvěží horký vzduch. Přeháňka během pár minut přestane.

Hornatý povrch ostrova má příznivý vliv na množství srážek, kterých se tu vyskytuje více než na okolních ostrovech. Pokud zde prší v létě, jde o velmi intenzivní déšť, jenž ochladí horký vzduch a osvěží zaprášenou přírodu. Během několika minut ustane.

Hory ovlivňují počasí i v jednotlivých regionech Samosu. Na severu a západě bývá déšť častější a celkově je zde více vlhkosti. Roste tu i více rostlin a příroda je zelenější. Bývá tu rovněž více větrno, zejména v zimních měsících, kdy vítr nabývá na nebezpečnosti a někdy znemožňuje plavbu po moři.

Jih a východ ostrova jsou sušší a vegetace je skromnější.

Nejkrásnějším obdobím na ostrově, stejně tak jako v celém Středomoří, je jaro. Teploty se pohybují okolo 20°C, vše kvete a vegetace je krásně zelená. I začátkem června je ovšem nutné ještě počítat s chladnějšími večery a přeháňkami.

V říjnu, ke konci sezony, kdy na jiných řeckých ostrovech je ještě teplo, dosahují teploty na Samosu pouze ke 20°C a již poměrně hodně prší.

Pokud tedy chcete ostrov navštívit po sezoně, zajeďte sem v září, kdy je srážek málo a teploty vystupují ještě k 25°C.

Aktuální počasí na Samosu a předpověď na další dny

[forecast location=“samos,greece“ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na ostrově Samos

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na Samosu v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

 

 

Srážky na ostrově Samos

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na Samosu a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

 

 

Počet hodin slunečního svitu během dne na ostrově Samos

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na Samosu svítí slunce.

 

 

Teplota moře na ostrově Samos

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo ostrova Samos v jednotlivých měsících roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Máme pro vás aktuální zájezdy do Řecka a taky řadu Last minute dovolených v Řecku. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Řecku se vám bude líbit!