Heraion leží několik kilometrů od hlavního města Samos, směrem na jihozápad. Je umístěný nedaleko přístavu Pythagorion u břehů řeky Imvrasos. Jedná se o chrám zasvěcený bohyni Héře, manželce nejvyššího boha Dia. Dnes se z něj zachovaly už jen ruiny.

Přístav i obětiště byly využívány přibližně ve 3. – 2. tisíciletí před naším letopočtem. S městem Samos ho spojovala 7 kilometrů dlouhá dlážděná cesta lemovaná sochami.

Heraion

Heraion

Podle řecké mytologie tu trávil božský pár své líbánky a chrám se těšil velké vážnosti. V 7. století před naším letopočtem byl zničen zemětřesením, avšak v době vlády Polykrata, v 6. století před naším letopočtem, byl opět vybudován. Po smrti Polykrata a celkovém úpadku země chrám už nebyl dokončen.

V následujících stoletích byl ještě několikrát vystavěn, ale opět rozebrán a zničen.

Dnešní návštěvníci si mohou prohlédnout už jen pozůstatky. Dochovaly se některé obvodové zdi, antický sloup, nějaké kamenné architektonické prvky a několik soch bez hlav.

Jak Heraion možná vypadal

Jak Heraion možná vypadal

Všechny vykopávky jsou označeny a popsány.

Otevřeno je každý den kromě pondělí a platí se nepatrné vstupné.

Areál není volně přístupný.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Heraion

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Heraion a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Heraion a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!