Ostrov Samos je značně hornatý a v minulosti jej zasáhly četné ničivé požáry. Přesto je ostrov obzvláště zelený a úrodný. Jeho úrodnost je připisována právě oněm požárům, díky kterým je půda ostrova Samos úrodnější než na jiných řeckých ostrovech v Egejském moři. Je to možná zajímavé zjištění, ale je to tak 🙂

Krajina ostrova Samos

Krajina ostrova Samos

Na zalesněných kopcích rostou borovice a různé druhy keřů. V oblastech s nižší nadmořskou výškou spatříte řadu různorodých keřů a květin. V nížinách pak budete obdivovat malebnou scenérii a také rozlehlé vinice. Místní víno patří k důležitým vývozním artiklům ostrova. Objednávají si ho dokonce až z Vatikánu.

K úspěšnému pěstování zemědělských plodin výrazně napomáhá středomořské klima, horká léta s malým množstvím srážek a vlhké zimy. Rostlinstvo na ostrově neodmyslitelně zastupují olivovníky, jejichž plody se přidávají do tradičních pokrmů nebo se z nich lisuje olivový olej. Zastoupeny jsou také citrusovníky, platany a cypřiše.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Řecka vám jistě učarují!