Letovisko Lardos leží ve spodní polovině ostrova Rhodos, na jihovýchodním pobřeží kousek pod turistickým střediskem Lindos. Na letiště a hlavní město ostrova Rhodos je to odtud asi 45 kilometrů. Místo má velmi dobré spojení s ostatními částmi ostrova. Leží nedaleko od hlavní komunikace spojující sever a jih ostrova.

Lardos

Lardos

Letovisko leží asi 2 kilometry od vesničky Lardos a 3 kilometry od pláže Glystra. Jedná se o klasický turistický komplex, jenž patří mezi nejlepší na ostrově.

Oblast letoviska je asi 2 kilometry široká. Tento resort je umístěn mezi dvěma kopci. Je obklopen spoustou zeleně a najdete tu požadovaný klid a pohodu.

Pláž Lardos je pokryta směsí písku a oblázků. Je plně turisticky vybavená. Najdete tu vše, co potřebujete pro příjemnou dovolenou – slunečníky, lehátka, půjčovny sportovních potřeb.

Východním směrem se pláž táhne až k turistickému středisku Pefki, vzdálenému asi 4 kilometry podél mořského břehu.

Směrem na západ je velmi známá pláž Glistra. I sem můžete dojít pěšky po 2 kilometrech. Cesta však nevede podél mořského břehu, ale po rušné silnici.

V letovisku Lardos

V letovisku Lardos

Při pobytu v letovisku Lardos určitě navštivte i blízkou vesničku Lardos. Tvoří ji stará zástavba, krásné náměstí, objevíte tu desítky pěkných taveren s pravou řeckou atmosférou. Celé místo působí klidně a pohodově. Projděte se zdejšími úzkými uličkami po dlážděných cestách. Okouzlí vás půvabné domky místních obyvatel. Ve staré zástavbě se nalézá poněkud ukrytý kostel Agios Taxarchas s nepřehlédnutelnou zvonicí. Vchod do kostela je stíněn vysokými cypřiši. Uprostřed náměstí je půvabná kašna z doby italské okupace ostrova.

Vesnice patří k nevýznamnějším místům v okolí. Dříve to bylo hlavní místo kulturních akcí pro široké okolí. Při troše štěstí zde i vy zažijete průvody, oslavy či koncerty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lardos

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Lardos a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Lardos a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!