Myrina nebo také Hora, Chora či Kastro, je hlavním městem ostrova Limnos. Leží v jihozápadní části ostrova kolem dvou zálivů rozdělených skalním masivem. Své jméno nese po manželce krále Thoa.

Myrina (Chora)

Myrina (Chora)

Základy města byly položeny již ve 12. století. Na kopcích byla postavena pevnost, kterou později Benátčané přestavěli na zámek. Ten potom užívali také Turci. Zámek, který známe pod jménem Paleokastro, je dominantou níže položeného přístavu.

Pobřeží lemují neoklasicistické domy místní aristokracie, která z města odešla ještě  před příchodem Turků. Ve městě najdete obchůdky, restaurace a kavárny, v přístavu množství rybích restaurací, kde se podávají čerstvě chycené úlovky. Odsud se nabízí krásný výhled na moře. Úchvatný je pohled na zapadající slunce při romantické večeři.

Rušný život v letovisku nehledejte. Atmosféra města je klidná.

Myrina z pevnosti nad městem

Myrina z pevnosti nad městem

Zdejší pláže jsou snadno dostupné. Směřují sem hromadné dopravní prostředky z celého ostrova. Jsou pokryty pískem a příjemné prostředí násobí stín, který poskytuje okolní zeleň.

V moři se tvoří vlny, jež vytváří vhodné podmínky pro vodní sporty – windsurfing, jízda na vodních lyžích, projížďky na člunech. Kolem pláže najdete dostatek barů nabízejících osvěžení. V přilehlých uličkách pak množství taveren, restaurací, kaváren, obchůdků a krámků s potravinami i suvenýry. Jelikož město není cílem masových turistických nájezdů, objevíte tu ideální místa pro klidné procházky dlážděnými uličkami. Zajímavým se stane taktéž návštěva menšího orientálního trhu.

Náročnější návštěvníci najdou ubytovaní v komfortních hotelech, ti skromnější v apartmánech a soukromých pokojích.

Ve městě jsou k dispozici půjčovny automobilů, motocyklů a jízdních kol. Dají se tak uskutečňovat výlety po celém ostrově. Ale i samotné město má co nabídnout. Najdete zde několik muzeí, krásný kostel Agia Triada, nad městem stojící středověký hrad, odkud se naskýtá nádherný výhled po okolí. Pokud budete mít štěstí a doba vašeho pobytu spadne do doby konání pravidelného divadelního festivalu, můžete zhlédnout některé z dramatických představení.

Archeologické muzeum ve městě Myrina

Archeologické muzeum ve městě Myrina

Pokud nevyužijete nabídky půjčoven, je možnost po ostrově  cestovat místní autobusovou dopravou. Přímo z Myriny vyrážejí výletní autobusy do ostatních míst ostrova Limnos.

Můžete navštívit Artemidin chrám nebo některou z typických řeckých vesniček s bílými domky a červenými střechami. V Plati budete obdivovat nádhernou pláž, v Kaspakasu (druhém největším městě ostrova) se zase můžete stát svědky tradiční řecké svatby. V Kornosu si dopřejete relaxaci v léčivých horkých pramenech a v Thanosu zase navštívit kostel Panagia Kakaviotissa, postavený v těžko přístupné jeskyni a zasvěcený Panně Marii.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Myrina (Chora)

Láká vás Myrina (Chora)? Hledáte-li zájezdy do destinace Myrina (Chora), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Myrina (Chora), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.