Letovisko Vrissa leží v jižní části ostrova, ve vzdálenosti asi 57 kilometrů od Mytilini. Turisté zde najdou kostel Zoodochos Pighi (Život dávající pramen), jenž byl postaven v roce 1803. Na západ od vesnice stojí na kopci čtyřboká věž. V patře věže je vodojem a tunel vedoucí do moře.

Vrissa

Vrissa

V osadě zavítejte do Muzea přírodní historie s objevy paleolitických fosilií, unikátních nejen v Řecku, nýbrž v celé Evropě. Paleontologické nálezy pocházejí z jílových ložisek podél řek a jezer. Objevy zahrnují unikátní zkamenělé vodní živočichy, flóru pocházející z doby před 2 miliony let. Nejdůležitějšími exponáty jsou – čelistní kost a další části kostry dnešních slonů, zkamenělé kosti koní, žiraf, jelenů, antilop, gazel, krav a želv.

K nejzajímavější části sbírky patří kosti želvy obrovské, která měřila 2,5 metru. Unikátní jsou také nálezy opic druhu Paradolipitekus, nejstaršího představitele tohoto druhu v Evropě.

Pozůstatky věže nedaleko městečka Vrissa

Pozůstatky věže nedaleko městečka Vrissa

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vrissa

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Vrissa, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!