Plochu ostrova pokrývají ze 40% olivovníky a ovocné stromy, 20% zabírají borovicové lesy. Najdete zde prameny, říčky i dvě jezera. A aby toto všechno mohlo vzniknout, musí být teplo, vlhko a slunečno.

Na ostrově roste víc jak 1400 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické.

Olivový háj

Olivový háj

Na ostrově se narodil a žil v letech 372 – 287 před naším letopočtem Theofrastos, Aristotelův žák, který se kromě filozofie věnoval i botanice. Během svého života popsal okolo 500 druhů místních rostlin. I v současnosti se na o strov soustřeďuje zájem odborníků. Nachází se zde mnoho světových unikátů. Na západě ostrova se vyskytuje rododendron se žlutými květy, lilie mořská, kosatec, orchidej.

Žijí zde různé druhy obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Zvláštností je veverka druhu galia, skalní koroptev tsoukar a čáp s černým krkem.

Záliv Kalloni se stal přírodní rezervací. Žijí zde divoké husy, divoké kachny, bílé labutě, volavky, ledňáčci, ibisi, tenkozobec opačný, rybák obecný, pelikáni, rackové, kormoráni, plameňáci. Biologové a ornitologové považují tuto oblast za živé muzeum přírodní historie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Klikněte pro zobrazení nabídky Řecko: zájezdy nebo Řecko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Řecka!