Letecká doprava

Ostrov Lesbos má vlastní letiště. Od hlavního města Mytilény je vzdáleno 7 kilometrů. Jsou v něm dvě  odbavovací místa – pro mezinárodní přepravu a pro místní přepravu.

Na letišti sídlí nejvýznamnější řecká letecká společnost Olympic Airlines, která zajišťuje letecké spojení mezi Athénami a ostrovem čtyřikrát denně. Létají sem i spoje ze Soluně.

Letadlo Olympic Air

Letadlo Olympic Air

Autobusová doprava

Autobusová doprava funguje spolehlivě jen v severní části ostrova. Mezi letovisky Naxos, Petra, Molyvos a Eftalou jezdí autobusy ve čtyřicetiminutových intervalech. Autobusy jsou označeny barevně – bílá nebo žlutá barva se zelenými proužky. Jízdenku dostanete přímo v autobuse.

Automobilová doprava

Na ostrově máte možnost si pronajmout automobily nebo motocykly. Smlouvu si před podpisem důkladně prostudujte. Doporučuje se také plné připojištění, čímž předejdete možné finanční spoluúčasti v případě nehody. Obecně spíše doporučujeme pro váš komfort a pohodlí půjčit si na ostrově Lesbos auto v online autopůjčovně, kdy si můžete podmínky prostudovat v klidu předem a vyberete si vůz dle vašich představ.

Auto v Řecku

Auto v Řecku

Pokud k nehodě dojde, je nutné kontaktovat policii a příslušnou půjčovnu automobilů.

Na silnicích buďte opatrní. Zdejší cesty jsou úzké, kluzké, s ostrými zatáčkami.

Taxi

Zdejší taxislužba funguje dobře. V hlavním městě jezdí taxíky žluté barvy, v ostatních místech ostrova jsou šedé. Cena za kilometr se pohybuje okolo 1 euro. Celkovou cenu si však s taxikářem dohodněte předem a dbejte na to, aby měl zapnutý taxametr.

Lodní doprava

Hlavní město Mytilini je také hlavním přístavem. Vyplovají odtud jak moderní trajekty, tak i menší lodě. Zavezou vás na okolní ostrovy nebo na pevninu Malé Asie. Do Turecka se dostanete pravidelnou lodní dopravou. Turisté jsou zde přísně kontrolováni kvůli pašování drog.

Z Mytilini je také pravidelné lodní spojení s Athénami a Soluní.

Přístav v Mytilini

Přístav v Mytilini

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Řecka vám jistě učarují!