Asi 3 kilometry od centra Petry leží letovisko Anaxos. Rozprostírá se v malebném zálivu na severozápadě ostrova.  Nedaleko od Petry se rozkládají další oblíbené resorty Molivos a Eftalou, kam jezdí pravidelné autobusové linky.

Letovisko Anaxos

Letovisko Anaxos

Letovisko Anaxos je oblíbeným cílem turistů, kteří dávají přednost pohodové dovolené. Je to středisko příjemné a klidné, dostatečně daleko od hlasité hudby diskoték, ale přece jen blízko pro případ, že byste se rozhodli pro trochu vzruchu po lenošení na pláži.

Zdejší pláž byla oceněna Modrou vlajkou EU. Je pokryta hrubším pískem s kamínky, a proto nebude od věci vhodná obuv do vody. Pláž nebývá zaplněna ani v hlavní sezoně, vždy tu najdete klidné místo k relaxaci. Povrch se mírně svažuje do vody. K dispozici jsou slunečníky a lehátka za poplatek. Občas zde fouká silnější vítr, jenž zvedá vlny a písek. To však nevadí milovníkům vodních sportů. Pokud pro vás bude vítr nepříjemný, můžete využít bazény, ale jejich užívání je podmíněno útratou v baru.

Anaxos

Anaxos

Pokud zatoužíte po větším soukromí, vydejte se podél pobřeží. Tam objevíte malé zátoky a zákoutí, které vám poskytnou dostatek klidu.

V restauracích, tavernách a barech jsou v nabídce tradiční řecké pokrmy. V obchůdcích si můžete zakoupit základní potřeby a potraviny.

Večer se můžete vydat na procházku třeba do sousední Petry. Cesta trvá přibližně 40 minut a je osvětlená.

Pláž v letovisku Anaxos

Pláž v letovisku Anaxos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Anaxos

Dovolená v destinaci Anaxos? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!