Letovisko Molivos je známé také pod starořeckým názvem Méthymna/Mithymna. Své jméno nese podle dcery bájného krále Kakarea Méthymny. Toto překrásné historické městečko, nejstarší na ostrově Lesbos, je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Leží asi 5 kilometrů od vesničky Petra.

Molivos

Molivos

Molivos stojí na skalnatém kopci a nabízí překrásné procházky úzkými uličkami, kde každou chvíli narazíte na kavárnu nebo tavernu. Nechybí tu obchůdky se suvenýry a výrobky místních obyvatel.

Nad městem se tyčí krásný středověký hrad. Pochází z byzantských dob. V roce 1373 jej dostal v léno janovský kupec Francesco Gattelusi.

Přístav v Molivos

Přístav v Molivos

Zajímavý je také zdejší přístav.

Určitě zde nepřehlédnete pozůstatky lisovny olivového oleje. U pobřeží je vidět obrovský komín, jenž stojí na místě, kde se v minulosti olivový olej vyráběl. Dnes se na tomto místě nalézá hotel s příznačným názvem Olive Press (Olivový lis).

Zajímavá je i návštěva zdejší radnice. Najdete zde uloženy archeologické vykopávky a také sbírku fotografií, které dokumentují osvobození od turecké nadvlády.

Ve městě se nacházejí tři kostely – kostel svatého Taxiarchise z roku 1795, kostel svatého Kyriaki a kostel svatého Panteleimona – oba z roku 1844.

Molivos z hradu

Molivos z hradu

Letovisko Molivos nabízí kromě bohaté historie také romantický pobyt. Místní pláže sice nepatří k nejlepším na ostrově, ale poskytují dostatečný prostor pro příjemné koupání a provozování vodních sportů. Povrch pláže je oblázkový, vstup do vody je kamenitý. Občas zde můžete narazit na nepříjemné mořské ježky, a proto je vhodná obuv do vody. Na některých odlehlejších místech se dá i rybařit.

Noční život je zde spíš klidnější. Nejsou tu pořádány diskotéky s hlasitou hudbou ani plážové párty, i když noční podniky tu jsou. Některé bary a taverny mají otevřeno dlouho do noci a zajišťují svým hostům zábavu s živou hudbou a tancem.

Okolí Molivos láká k procházkám a pěším túrám a cyklistice. V nabídce jsou rovněž vyjížďky na koni. Z některých vrcholků v okolí letoviska se naskýtá nádherný výhled na přístav.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Molivos

Klikněte pro zobrazení nabídky Molivos: zájezdy nebo Molivos: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Molivos!