Město Agiassos leží asi 27 kilometrů západně od Mytilini. Je to typické vnitrozemské město. Najdete zde obchůdky s ručně vyrobenou a malovanou keramikou, ručně vyšívaných ubrusů, vyřezávaných dřevěných předmětů a různých náboženských věcí. Nalézají se tu rovněž obchůdky s ouzem a sardinkami.

Agiassos

Agiassos

Místo si zachovává tradiční zvyky a vyniká výrobou keramiky a řezbářstvím.

Za návštěvu stojí kostel svaté Panny Marie postavený v roce 1170. Vždy 15. srpna se, na počest otevření kostela, pořádají slavnostní bohoslužby. Tento den se stal svátečním dnem na celém ostrově. Tradice velkých oslav se udržuje dodnes. V kostele jsou uloženy zázračné ikony Panny Marie s Ježíškem, které prý  namaloval svatý Lukáš. Legenda vypráví o tom, že tuto ikonu spolu s křesťanskými relikviemi poslal do Agiossu mnich Agathon již roku 803 z Jeruzaléma. Agathon založil klášter, jenž se stal jádrem současného města. Místní obyvatelé byli osvobozeni od placení daní tureckému sultánovi. V klášteře se nachází církevní muzeum, které uchovává staré rukopisy a fragmenty svatého Kříže.

U kostela svaté Panny Marie

U kostela svaté Panny Marie

Na zalesněných stráních kopce Kastelli stojí malý kostelík svatého Eustratiose a pozůstatky byzantské pevnosti.

Hora Olympos od městečka Agiassos

Hora Olympos od městečka Agiassos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agiassos

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Agiassos? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Agiassos nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!