Meganíssi je největší ostrov u pobřeží Lefkady naproti letoviska Nídri. Několikrát denně tu funguje spojení trajekty s přístavy Spiliá a Vathí.

Pláž na ostrově Meganissi

Pláž na ostrově Meganissi

Nad přístavem Spiliá leží největší vesnice ostrova – Spartochóri. Silnice se vine vzhůru serpentinami, pěší si mohou zkrátit cestu po schodech. Také k přístavu Vathí patří vesnice – Karoméri, vzdálená asi jeden kilometr. V obou vesnicích si lze pronajmout pokoje. Kdo má rád ničím nerušený klid, je zde na správném místě.

V úzkém ostrohu, vybíhajícím na jihu do moře, se nacházejí jeskyně, do kterých zajíždějí výletní čluny. Některé jeskyně, například Papaníkoli, sloužily za 2. světové války jako úkryty pro ponorky. Nezapomenutelný dojem na vás udělá výlet lodí kolem Meganíssi z Nídri. Lodě proplouvají jeskyněmi, na oběd zastaví v přístavu Spiliá a na koupání na ostrově Skorpiós.

Vathi

Vathi

Členitost pobřeží přispěla k tomu, že ostrov dostal přezdívku „ostrov zlatých zátok“. Těch je tu opravdu hodně. Jsou obklopené kopci porostlými bujnou vegetací a v každé z nich najdete klid a soukromí.

Nejkrásnějším letoviskem je Spartochori, které leží nad přístavem Porto Spilia. Proslavila ho krásná pláž. Skvělé koupání najdete také v okolí Agios Ioannis a nedaleko Vathi. Z okouzlujícího mysu Fanari se vám otevře nádherný výhled na ostrov Kalamos.

Spartochori

Spartochori

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Řecka vám jistě učarují!