Letovisko Paleochora leží asi 80 kilometrů na jih od historického města Chania. Stojí zde stará benátská  pevnost Selino z roku 1282 a podle ní byla pojmenována celá oblast.

Paleochora

Paleochora

Malá rybářská vesnice Paleochora se díky turistickému ruchu rozrostla do pěkného turistického střediska. Místní obyvatelé své domy přestavěli na penziony a sami jsou ubytováni v komplexu na kraji střediska.

Poloostrov, na kterém letovisko leží, omývá Libyjské moře a rozkládají se tu dvě pláže. Západní pláž je poněkud větrná, a proto je využívána k windsurfingu. Východní oblázková pláž je před větrem chráněná.

Pláž v letovisku Paleochora

Pláž v letovisku Paleochora

Pokud chcete více soukromí vyjděte si po pobřežní silnici na východ ke kamínkové pláži Anydri.

Z městečka se můžete dostat lodí do Agia Roumeli a na 35 kilometrů vzdálený ostrov Gavdos, kdese údajně nachází nejjižnější bod Evropy. Kontrolovala jsem to v encyklopedii, je to opravdu tak a místní nám nelhali 🙂

Západ Slunce v Paleochora

Západ Slunce v letovisku

Pronajatým automobilem nebo skútrem se dostanete k pláži Elafonissos, do kláštera Chrisoskalitissa nebo do Chanie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Paleochora

Dovolená v destinaci Paleochora? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!