Kostel svatého Tita (Ágios Titos)  byl založena v 10. a 11. století. Je pojmenován po sv. Titovi, což byl první biskup na Krétě. Kostel byl několikrát poškozen při zemětřeseních, několikrát vyhořel, ale vždy byl znovu obnoven. V roce 1862 přeměnili Turci kostel na mešitu a po dalším zemětřesení v roce 1872 jej znovu obnovili a vyzdobili islámskými ornamenty.

Po odchodu Turků z ostrova byl přestavěn na pravoslavný chrám. Centrální kopule a čtyři kopule nad rohy budovy byly přestavěny tak, že obsahují tři apsidy. Můžeme zde vidět ještě dvě islámské modlitební niky ve vnější straně.

Kostel svatého Tita (Ágios Titos) v Herákleionu

Kostel svatého Tita (Ágios Titos) v Herákleionu

Vnitřní vybavení chrámu je nové. V malé kapli sv. Tita je opatrována lebka sv. Tita ve zlaté schránce. Tato relikvie byla po obsazení města Candida Turky v roce 1669 odvezena do Benátek a v roce 1966 do Herakleionu vrácena.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Herákleion – Kostel svatého Tita (Ágios Titos)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Herákleion – Kostel svatého Tita (Ágios Titos), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!