Letovisko Fodele leží asi 28 kilometrů od Herakleionu. Podle historiků stojí na místě starého města Pantomantrion. Protéká tudy říčka Pantromantris.

Proslavilo se pěstováním pomerančů. Je pokládáno za rodiště nejslavnějšího krétského malíře Dominikose Theotokopulose, známého jako El Greco, jenž se narodil v roce 1541. To je důvod, proč sem rádi jezdí návštěvníci, kterým vesničanky nabízí ke koupi rukodělné výrobky.

Fodele

Fodele

Středisko je obklopené zelení a najdete zde největší pomerančníkový háj na ostrově. Samotné městečko leží kousek od pobřeží a přímo na pobřeží tak vyrostlo letovisko Paralia Fodele, kde tráví svou dovolenou právě turisté. Leží v pěkném zálivu a protéká jím potok, podél kterého objevíte syté zelené pomerančové sady.

V centru městečka stojí památník El Greca a za městečkem jeho malé muzeum. Klášter Moni Pandelimon je vzdálený asi 5 kilometrů. Kousek za vesnicí se rozkládá starý byzantský kostelík Panagia se zajímavou křížovou klenbou ze 13. století  a s pozoruhodnými nástěnnými malbami. Leží nedaleko od údajného rodného domu El Gréca

Na náměstí se nachází pamětní deska darovaná španělskou univerzitou.

Pláž ve Fodele

Pláž  v letovisku Fodele

Letovisko nabízí dvě pláže, jedna je obyčejná, ale ta druhá nabízí veškerý plážový servis. V plné sezoně zde může být poměrně dost lidí, ale pláž je vcelku velká, takže to nebývá žádný problém a své místečko si tady proto najdete bez problémů. Rozhodně ale, máte-li rádi soukromí a klid, zkuste vyrazit kousek mimo letovisko a najděte si nějakou menší zastrčenou pláž, kde budete třeba úplně sami. A pokud budete chtít, můžete každý den trávit na jiné pláži – pomůže vám v tom jak pronajaté auto nebo třeba skútr.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Fodele

Dovolená v destinaci Fodele? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!