Archánes je malé městečko kousek na jih od Heraklionu. Leží směrem do vnitrozemí, a tak se tu turisté příliš často nevyskytují. Městečko žije především z pěstování stolních vinných hroznů.

Archanes

Archanes

V minojských dobách bylo Archánes důležitým palácovým centrem. Na jeho místě stojí dnešní vesnice, takže je obtížné tuto památku archeologicky zdokumentovat. Ve čtvrti Tourkogitoniá můžete spatřit několik palácových místností. Nachází se tu velký minojský hřbitov se zajímavými kupolovými hrobkami.

Za oplocením v Anemóspilia je možné vidět malou minojskou svatyni. Zde byl také nalezen důkaz, že v minojském období docházelo k běžným lidským obětem.

Diova jeskyně

Diova jeskyně

Západně od městečka se nachází jeskyně, ve které se údajně narodil Zeus, tedy vládce všech řeckých bohů. Poptejte se na cestu k Diově jeskyni, místní vás navedou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Archánes

Archánes je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Archánes či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)