Kipourion je název nejen letoviska a celé oblasti, ale i malebného kláštera. Klášter sám je dominantou oblasti a patří k těm nejzajímavějším na ostrově Kefalonie. Skrývá se v závětří zeleného skaliska, je obklopen stromy, nízkými dřevinami a trávou. Najdeme ho na horské plošině v jihozápadní části poloostrova Paliki. Klášter byl postaven v 18. století. Není nikterak starý, ale prošel neradostnou historií. Několikrát byl poničen, ale vždy byl znovu postaven. V interiéru najdete vzácné ikony a malby, zvenčí pak pěknou zvonici. Jestliže se s návštěvou trefíte do některého z církevních svátků, uvidíte, jak vypadá oslava významných řeckých svatých.

Klášter Kipourion (Monastery of Theotokou Kipourion)

Klášter Kipourion (Monastery of Theotokou Kipourion)

Milovníci církevních památek se sem dostanou nejlépe z vesnice Lixouri, jež je od místa vzdálena asi 15 kilometrů.

Od kláštera je nádherný výhled na skaliska a pobřeží poloostrova Paliki. Ostatně i samotný klášter a jeho prostranství jsou velice malebná, takže pojedete-li kolem, určitě se na chvíli zastavte.

Ubytování tu najdete v soukromých vilách ve vesnicích Havdata a Kaminarata. Nacházejí se tu taktéž obchůdky s potravinami a nechybí ani několik taveren a restaurací. Větší možnosti ubytování a stravování najdete v 10 kilometrů vzdáleném Lixouri, což je největší město na poloostrově Paliki. Zde je i větší sortiment zboží, bankovní služby i lékaři.

Pohled z vyhlídky kláštera Kipourion

Pohled z vyhlídky kláštera Kipourion

Nedaleká pláž leží pod klášterem Kipourion. Je tvořena hladnými oblázky a pod borovicemi a olivovníky najdete dostatek stínu.

Další pláž nese jméno Platia Amos. Je sice obtížně přístupná, ale námahu vám vynahradí její panenská nádhera.

Poněkud vzdálenější je pláž Petani.

Pro pobyt v této oblasti, k nákupům, poznávání ostrova a širšímu výběru pláží je vhodné zapůjčení automobilu nebo motocyklu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klášter Kipourion

Klášter Kipourion je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Klášter Kipourion či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)