Město Assos zde stálo již ve starověku. Leží na severozápadním výběžku ostrova mezi zelenými kopci, v nezapomenutelné scenérii domečků ve stráních, pestrých květin, bílých pláží a mořské hladiny, která hraje všemi odstíny modré barvy.

Assos je malá kouzelná vesnička, kterou naleznete severně od zátoky Mítros a která leží asi 36 km severně od Argostoli. Je považována za jedno z nejkrásnějších míst celé Kefalonie a nezbývá, než s tím souhlasit. Již příjezd do vesnice je úchvatný, neboť cesta vede po serpentýnách s krásnými výhledy na moře. Čtyřkilometrový úsek silnice sjíždějící z hor, plný zatáček, je dobře vystavěný.

Příjezd k Assosu

Příjezd k Assosu

Všudypřítomný klid letoviska láká všechny ty, kdo potřebují trochu odpočinku a chce uniknout od stresu každodenního života. Domky velmi původní vesnice jsou seskupeny podél přístavu.

Ve městečku, které je malinké, se nachází taverny i kavárny. Oblíbené jsou zdejší rybí speciality. V obchodech nakoupíte potraviny i běžné spotřební zboží. Jsou tu samozřejmě i obchůdky se suvenýry.

Assos

Assos

Místní pláž je pokryta pískem a oblázky. K dispozici jsou lehátka a slunečníky. Na členitém azurovém pobřeží najdete i malé plážičky a zátoky, které se mohu stát místem pro páry, které hledají soukromí.

Nad Assosem leží ruiny benátského hradu z 16. století, který byl postaven na malém poloostrově a vytváří tak velmi zajímavé panorama vesnice Assos. Tradiční architektura domů, zajímavá krajina v okolí a kouzelné pláže ukryté mezi skalisky – to vše jen dokládá to, jak je Assos malebným místem. K tomu si přičtěte možnost procházky v ruinách hradu a máte představu o téměř idylické destinaci pro trávení dovolené.
Cesta k ruinám hradu v Assosu

Cesta k ruinám hradu v Assosu

Pěšinka k hradu, která se vine ve stínu stromů, kolem pláží a která nabízí krásné výhledy na samotný Assos a moře kolem něj, stejně jako na fantastické severozápadní pobřeží Kefalonie, postupně stoupá na samotný vrchol až k hradu. Je to poměrně dlouhá cesta, zvlášť v letním horku, proto si vemte dostatek vody – přecijen asi 2 kilometry dlouhá štěrková silnička, po  které taxikáři jezdí jen velmi neradi, dá člověku zabrat.
Ruiny hradu v Assosu

Ruiny hradu v Assosu

Samotné ruiny hradu nabízí mnoho zákoutí a můžete si zde udělat poměrně dobrou představu o tom, jak velký tento hrad kdysi byl. Budovy v areálu hradu jsou sice v rozvalinách, ale výhled je odtud fantastický.
Návštěvu Assosu rozhodně doporučuji!
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Assos

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Assos, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!