Hrnčířská čtvrť Kerameikos s rozsáhlým staroathénským hřbitovem, plným zajímavých antických náhrobků. Některé nejvýznamnější originály se nalézají v Národním archeologickém muzeu, zde jsou jen kopie. V Keramiku se pohřbívalo již od 11. století před naším letopočtem.

Kerameikos

Kerameikos

Vedla tudy posvátná cesta (Hejda hodos) z Eleusíny na Akropol přes takzvanou Posvátnou bránu z roku 379 před naším letopočtem.

Při její východní straně jsou patrné zbytky Pompeia, budovy, u níž se zastavoval slavnostní průvod (řecky pompé). Poblíž Pompeia, na východním okraji dosud prokopané části hřbitova, se nacházejí trosky rozlehlé Dipylské brány (řecky Dipylon – Dvojitá brána s prostorem uvnitř), kudy vedla ve směru k jihovýchodu cesta do posvátného okrsku héroa Akadéma, kde v roce 387 před naším letopočtem založil Platón svou filozofickou školu – Akadémii. Vykopávky leží při Kimónově ulici/Odos Kimono asi 1500 metrů od Dipolské brány. V západní části hřbitova stojí zajímavé muzeum s místními exponáty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerameikos

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Kerameikos a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Kerameikos a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!