Taxco de Alarcón je malé město situované v mexickém státě Guerrero.

Jméno Taxco je s největší pravděpodobností odvozeno od slova jazyka Nahuatl „tlacheco“, což znamená „místo na míčovou hru“. Nicméně, jedna interpretace říká, že název pochází ze slova tatzco což znamená „otec vody“, díky vysokému vodopádu v blízkosti centra města na hoře Atatzin.

Město je silně spojeno se stříbrem, a to jak s těžbou tak s výrobou stříbrných šperků.

Taxco de Alarcón Taxco de Alarcón

© Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Zajímavosti města Taxco de Alarcón

Město Taxco, s více než 50 000 obyvateli, se nachází na velmi členitém terénu. Ulice jsou velmi nepravidelné. Jsou úzké a většinou chybí chodníky. Tím je ulice sice malebná, ale zároveň také nebezpečná. Většina ulic je dlážděná kameny.

Základem ekonomiky je výroba a prodej stříbrných šperků. Ulice ve městě jsou plné obchodů se stříbrným zbožím, restauracemi a bary.

Necelá polovina městské populace se živí turistickým ruchem.

Ulice města Taxco de Alarcón

Ulice města Taxco de Alarcón

Hlavní náměstí města má oficiální název „Plaza Borda“. Na severní straně tohoto náměstí je Casa Borda a je to nejdůležitější nenáboženská stavba ve městě. Velká část domu je nyní věnována Casa de Cultura (kulturní centrum).

V týdnu mezi Květnou nedělí a velikonoční nedělí jsou obřady Dvatého týdne, které získaly mezinárodní věhlas. Tyto oslavy se datují od roku 1622.

V Taxcu si oddechnete od úmorního horka na plážích i od návštěv historických památek.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Taxco de Alarcón

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Mexika a zajímá-li vás přímo destinace Taxco de Alarcón, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Mexika a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Mexiku je bezva!