Monterrey je hlavní město severovýchodního státu Nuevo León. Město slouží jako obchodní centrum na severu země a je základem mnoha významných mezinárodních společností.

Je  mexickým druhým nejbohatším městem. Bývá často považován za nejvíce amerikanizované město v zemi.

Monterrey je známý svým horkým počasím. V létě dosahuje teplota 40°C .

Monterrey

Monterrey

Průměrná teplota  v srpnu je 35°C a průměrné minimum je 23°C. Zimy jsou mírné. Lednový průměr je 20°  a minimum lednu je 10°C . Teploty pod bodem mrazu jsou vzácné.

Od ostatních mexických měst se dost liší. Je obklopené horami, které vytváří nádherné panorama města a z mnoha míst ve městě budete mít opravdu úchvatné výhledy na okolo stojící kopce. V centru města najdeme moderní budovy a vybudovanou infrastrukturu. Nenajdeme zde však žádné starobylé ulice ani pyramidy.

Panorama náměstí města Monterrey

Panorama náměstí města Monterrey

Historie Monterrey

Monterrey se nachází v severovýchodním Mexiku, na úpatí Sierra Madre Oriental. Zaznamenaná historie města začíná v roce 1596 od data, kdy bylo město založeno španělským conquistadorem Diegem de Montemayorem. V letech po mexické válce za nezávislost se město stalo důležitým obchodním centrem.

V 16. století bylo údolí, ve kterém se nachází Monterrey, z velké části španělskými kolonizátory neprozkoumáno. První expedice a kolonizační pokusy byly vedeny Alberto del Cantem, ten pojmenoval město Santa Lucia, ale byl neúspěšný a místo neobsadil, protože byl napaden domorodci a utekl.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Monterrey

Láká vás Monterrey? Hledáte-li zájezdy do destinace Monterrey, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Monterrey, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.