Monte Albán (volně přeloženo Jaguáří vrcholek) bylo starobylé zápotécké hlavní město, jedno z prvních měst ve Střední Americe. Bylo založeno přibližně 500 let před naším letopočtem.

Prvním kmenem na tomto území byli Olméhové. Kolem roku 300 před naším letopočem sem přišli Zapotékové někdy ve 12. století Mixtékové.

Monte Albán

Monte Albán

Co nabízí Monte Albán

Projevuje se zde vliv olmécké kultury.

Největší rozkvět zažil Monte Albán v období let 300 až 500 n.l., kdy v něm žili Zapotékové.

Mexický archeolog Dr. Alfonso Caso vedl jeden z prvních výzkumů a rekonstrukce této archeologické zóny. Jeho projekt dokončen v 18 stupních, začal v roce 1931 a byl dokončen v roce 1953. Na základě studií architektury budov, hrobek, keramiky, a šperky určil, že historie Monte Alban je možné rozdělit do různých epoch na základě společenské organizace, hustoty obyvatelstva, a výměnných systémů. Tímto způsobem založil 5 epoch označených jako Monte Alban I, II, III, IV a V, začínajících v roce 500 př.nl.  Dr. Alfonso Caso zjistil, že dvě kultury, které ovlivňovaly předšpanělskou historii Oaxacy byly Zapotékové  a Mixtékové.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Monte Alban

dne 2015-03-30 05:03:52

Na Monte Alban se vám bude líbit hlavně parádní výhled z celého areálu a především z některých pyramid. Je to vykoupené tím, že se sem člověk musí vyškrábat a je to docela štreka, tak si vemte dostatek vody a nějakou svačinu. A určitě vyražte co nejdříve, než tady dorazí autobusy s turisty a hlavně než začne pálit slunce. Malé místní muzeum je hezky zařízené a stojí za krátkou návštěvu.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Historické město s nádherným výhledem do okolí

dne 2015-03-19 23:28:25

Pokud budete v okolí města Oaxaca, určitě neváhejte a zajeďte se podívat na Monte Albán, který je zapsán v seznamech UNESCO. Na výlet sem si vyhraďte tak 4 hodiny času, je to tady opravdu moc hezké a než si to tady projdete, tak to bude chvilku trvat. Určitě bych sem jela s průvodcem, protože historie tohoto místa je poměrně dlouhá a zajímaváa bylo by škoda se o ni připravit, přecijen zde uvidíte vlivy máyské, olmécké, zapotécké a možná i další..
Kdysi to bývalo město, které mělo 35000 obyvatel, stálo na vrcholu kopce a mělo výhled do okolí a na údolí Oaxaca, který je překrásný a můžete jej obdivovat i dnes. V areálu najdete hrobky, oltáře a spoustu dalších budov, které zde byly zrestaurovány do velmi hezké podoby.
Je zde také muzeum, kde se dá dozvědět spoustu dalších informací o samotném místě i o jeho obyvatelích.
Vskutku krásné místo, které stojí za návštěvu.Dovolená Monte Albán

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Monte Albán a nebo další spoustu zájezdů do Mexika. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Monte Albán a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!