Mazatlán v jazyce Nahuatl znamená „místo jelena“.

Město je vyhledávaným turistickým cílem s plážemi lemovanými hotely a nádherným historickým centrem.

Mazatlán

Mazatlán

Historie města Mazatlán

Město bylo založeno v roce 1531 armádou Španělů. V polovině 19. století velká skupina přistěhovalců dorazila z Německa . Tito občané vybudovali  Mazatlán do prosperujícího obchodního přístavu. Němečtí osadníci měli také vliv na místní hudbu.

Během prvních let španělské nadvlády bylo místo neobývané, v roce 1531 jej Španělé sice obsadili, ale brzy poté bylo opuštěno.

V roce 1534 bylo údolí Mazatlan rozděleno do 25 Castellanos.

V letech 1848  1849 byl Mazatlan napaden americkou armádou. Poté, v roce 1859, byl přístav blokován britskou válečnou lodí Amethyst. Dne 13. listopadu 1864 se Mazatlanu zmocnila francouzská armáda.

V září 2007 byl Mazatlan vyhlášen za jeden z 13 divů Mexika.

Město zažilo bouřlivé časy. Během mexicko-amerkické války v letech 1846-1848 americká armáda dobyla město, a aby se zabránilo ostřelování města, mexická armáda ho opustila. Téměř o dvacet let později, ráno 13. listopadu 1864, se Mazatlán  se stal součástí mexické říše pod císařem Maximilianem.

Pláž města Mazatlán

Pláž města Mazatlán

Dnešní Mazatlán

Klima v Mazatlanu je tropické vlhké a suché.

Nejstarší pláž Mazatlanu je Olas Altas, nachází se v jižní části města, pár metrů od historického centra. Na severní pláži je možné najít rybářský památník. V severní části města se nachází traké Playa Sabalo, Sandy Doléhán. V jižní části města se nachází kamenná pláž.

Ve měste si rozhodně nenechte ujít jeho historické centrum které je opravdu nádherné a patří ke skvostům celého Mexika.

Za starým centrem města na útesu najdete pěkný maják.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Mazatlan má velmi hezkou historcickou část města

dne 2014-12-17 11:51:37

Historická část města Mazatlan je opravdu překrásná. Není daleko od Nuevo Mazatlan (Nový Mazatlan), ale je úplně jiná s jeho hezkým náměstím a naprosto nádhernou architekturou domů, zvláště těch restaurovaných. Nejhezčí je místní katedrála a divadlo Angela Peralta. Dále tady jsou nějaká muzea (nešli jsme, nebylo tolik času), ale vyzkoušeli jsme místní kuchyni, která byla trošku odlišná než ta na Yucatánu a byla velmi chutná (ta na Yucatánu taky, obecně máme rádi mexickou kuchyni). Okolo náměstí Mechado (Plaza Mechado) se toho obvykle dost děje a je tady na co koukat, protože tady bývají různé performace. Za návštěvu a krátkou procházku to tady stojí, je to trošku něco jiného než druhá strana Mexika a umožní vám to udělat si o této krásné zemi širší obrázek. Jako samostatný cíl Mazatlan určitě neuspěje, ale pokud budete poblíž, proč sem nezajet :o)Dovolená Mazatlán

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Mazatlán je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Mazatlán či Last minute nabídek do Mexika.