To, co nazýváme jako „Copper Canyon“ (španělsky Barranca del Cobre)  je řada šesti různých kaňonů v pohoří Sierra Tarahumara. Celá oblast zahrnuje téměř třetinu státu Chihuahua, což je největší stát v Mexiku. Šest řek, jimiž jsou kaňony tvořeny se slévá do Rio Fuerte a vtéká do Cortézova moře.

Zvláštností kaňonů je, že jsou hlubší než Grand Canyon v Arizoně a stěny Copper Canyonu jsou měděně zelené.

Oblast pokrývají různé druhy stromů, od několika druhů borovic až po mexické Douglasovy jedle rostoucí i ve vysokých nadmořských výškách. Žije zde mnoho druhů divoké zvěře, která je však vzhledem k odlesňování oblasti, ohrožena.

Copper Canyon (Barranca del Cobre)

Copper Canyon (Barranca del Cobre)

Existuje mnoho různých způsobů, jak prozkoumat Copper Canon. Turistika, cykloturistika, jízda na koni. Nejoblíbenější způsob je vlakem, buď Ferrocarril Chihuahua al Pacifico, nebo ChePe. Trať vede podél hlavního kaňonu s názvem Canyon Urique mezi Chihuahua a Los Mochis.

Obyvatelé v Copper Canyon (Barranca del Cobre)

Tradičními obyvateli Copper Canyonu jsou Tarahumara nebo Rarámuri.  Mnoho Rarámurů žije v chladnějších horských oblastech a během horkých letních měsíců se stěhují hlouběji do kaňonů. Jejich strategie přežití bylo obsadit území, které je dost vzdálené pro lidi z města,  zůstat izolovanými a nezávislými, tak aby nedošlo ke ztrátě jejich kultury. Živí se tím, co sami vypěstují, jejich strava sestává z masa z domácích krav, kuřat a koz, volně žijící zvěře a sladkovodních ryb. Nejdůležitějším základem stravy je kukuřice.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Copper Canyon (Barranca del Cobre)

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Copper Canyon (Barranca del Cobre) a nebo další spoustu zájezdů do Mexika. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Copper Canyon (Barranca del Cobre) a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!