Letovisko Balaclava je známé jak díky několika hotelům, které se zde nachází tak především díky ruinám stejnojmenné pevnosti. Několik metrů od Baie aux Tortues, která byla v 17. století námořníky pojmenována podle množství želv, které se zde vyskytovaly, se nachází zřícenina Balaclava. K vidění jsou zde již jen zbytky základových zdí, které nechal postavit Mahé de Labourdonnais.

Balaclava

Balaclava

Do ruin se bohužel nedostanete jen tak, musíte jít k hotelu Maritim, který s ruinou sousedí a zajistit si povolení ke vstupu od stráže. Cestička k pevnosti vede přímo od hotelu. Hosté hotelu tak mají k pevnosti daleko snažší přístup.

Pláž v letovisku Balaclava

Pláž v letovisku Balaclava

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klidná pláž, pozor na úlomky korálů

dne 2014-12-12 13:47:58

Zastavili jsme se v letovisku Balaclava, abychom vyzkoušeli místní pláž. Kolem hotelů byla upravená a čistá, ale mimo hotely pozor, je tady hodně úlomků korálů, které jsou ostré. Určitě si tady vemte boty do vody! Hotely písek uklízí a korály vyhrabávají, ale mimo hotely to tak dobré není. Pláž nemá nic moc zázemí, člověk se tady asi musí spokojit s tím, co nabízí hotely. Na druhou stranu je tady mnohem větší klid než třeba v Trou aux Biches a podobných letoviscích.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvele zapady slunce, fajn plaz, klidne letovisko

dne 2014-11-16 03:02:46

Balaclava je fajn, jen pocitejte s tim, ze na mistni plazi neni moc velke zazemi jako na jinych znamejsich plazich Mauricia. Nejake vodni sporty tady jsou, ale casto nejsou v provozu. More na tehle strane ostrova byva drsnejsi, klidne je obvykle rano. Zase tady jsou super zapady slunce :) Clovek si proste nevybere :)) Nas hotel byl skvely, moc jsme z nej ani nevychazeli, plaz pravidelne cistili a kazde rano bylo videt, ze ji hrabali, takze tady byl cisty pisek. Plavani je fajn, pokud neni rozbourene more. Jsou tady i mala jezirka (diky malym skalam), ktere jsou dobre pro relax (clovek se do nich muze natahnout jako do vany) a nebo pro deti na hrani. V okoli je par obchudku, ale neni to tady nijak extra rusne. Nabidka vyletu ale byla siroka, bude asi nejvic zalezet na hotelu...Dovolená Balaclava

Láká vás Balaclava? Hledáte-li zájezdy do destinace Balaclava, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Balaclava, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.