Vízum do Maroka

Pro krátkodobou návštěvu Maroka, která nepřesahuje 3 měsíce, je pro české občany zaveden bezvízový styk. Platnost cestovního pasu musí přesahovat 6 měsíců po návratu do vlasti. Od turistů se vyžaduje potvrzení o odpovídajícím množstvím finančních prostředků v závislosti na délce pobytu. Za minimální částku se považuje 20USD na osobu a den (v praxi jej však vyžadují jen výjimečně). Důkazem finančního zajištění je hotovost, šeky, kreditní karty nebo hotelový voucher. Pokud turisté cestují s cestovními kancelářemi, tak se obvykle finanční zajištění nekontroluje.

Marocké vízum Marocké vízum

© charnsitr / Shutterstock.com

Imigrační karta

Při příletu je nutné vyplnit imigrační kartu, která se přikládá k pasu při vstupní kontrole. Tuto kartu vám před vstupem do země odeberou. Při odletu si ji na letišti znova vyzvedněte (tyto karty se tam povalují na spoustě míst) a vyplňte ji znova. Přihlašovací povinnost zabezpečují hotely a ubytovací zařízení, na kartě je nutné vyplnit název nějakého hotelu, kde plánujete bydlet. Pokud žádné přesné plány nemáte, vyplňte tam název jakéhokoli hotelu, který najdete třeba na stránce ubytování v Maroku.

Se zvýšenou ostražitostí sledují úřady pohyb cizinců v oblastech sousedících se Západní Saharou.

Celní předpisy pro Maroko

Do Maroka můžete bezcelně dovézt oblečení, předměty osobní potřeby, filmy, tabákové výrobky a potraviny včetně alkoholu v množství přiměřeném délce pobytu.

U některých druhů výrobků jsou však stanovena maxima. Cigarety – 200 kusů, cigáry – 100 kusů, doutníky 25 kusů, tabák 250 gramů, víno – 1 láhev, jiný alkohol – 1 litr.

Dovoz zbraní, i sečných a bodných, jakož i vysílaček, je dovolen pouze na zvláštní povolení.

Zakázán je dovoz i vývoz drog a výbušnin.

Dovoz valut do výše 5000 marockých dirhamů není třeba deklarovat.

Pokud užíváte léky, vezměte si je v originálním balení a v množství odpovídajícím době pobytu.

Platí naprostý zákaz pro vývoz veškerých zvířat a rostlin. Omezen na 10 kusů je vývoz zkamenělin.

Cesty do Maroka s vlastním motorovým vozidlem

Při cestách vlastním motorovým vozidlem je nutné ještě před příjezdem vyplnit formulář pro dočasné bezcelní povolení dovozu automobilu a odevzdat ho ve třech výtiscích celním úředníkům při vstupu do země. Současně předložíte řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o zaplacení povinného ručení pokrývající území Maroka.

Povolení k užívání osobního vozidla dostanete na dobu maximálně 6 měsíců. Pokud přijedete vozidlem, jehož nejste vlastníkem, jste povinni předložit ověřené potvrzení o zapůjčení vozidla nebo smlouvu o půjčce vozidla.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Maroku

Chcete-li koupit dovolenou do Maroka, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Maroka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Maroku je bezva!