Turistické středisko Saidia je známé jako „modrá perla Maroka“.

Návštěvníkům nabízí nádhernou pláž se zlatavým pískem dlouhou 14 kilometrů. Patří k nejdelším v Maroku. Turisté zde najdou luxusní hotely a na své si přijdou i milovníci historie, umění a moderní architektury. Oblast se rozprostírá na severu Maroka, kousek od hranic s Alžírskem. Je vhodným výchozím místem pro poznávání celého regionu. Najdete zde řadu unikátních skalních útvarů a jeskyň nebo národní park. Saidia je českými turisty zatím neobjevená, ale poskytuje  ideální místo pro trávení letní dovolené u moře.

Saidia Saidia

© barcelohotels&resorts, https://www.flickr.com/photos/barcelohotels

Co Saidia nabízí?

Saidia leží na severovýchodě Marockého království na pobřeží Středozemního moře. Založená byla koncem 19. století a král Hasan II. zde nechal vybudovat pevnost. Letoviskem se město stalo až začátkem 20. století, když bylo Maroko pod francouzskou koloniální správou. Přišli sem noví osadníci ze západaní Evropy a z malého městečka postupně vytvořili turistickou oblast, která dnes patří k nejvyhledávanějším v celém Maroku. Její prosluněné pláže se zlatavým pískem a čisté modré moře nabízí turistům prožití příjemných chvil a užívání si vodních sportů. Město bývá nazýváno „modrou perlou Maroka“ díky modré obloze a neuvěřitelně modrému moři téměř po celé léto.

K ubytování jsou připraveny kvalitní hotely či apartmány na pobřeží Středozemního moře. Ubytovat se můžete i v soukromí.

Najdete zde lázně i sportovní centra. Spokojeni budou vyznavačí potápění, plachatění, vodního lyžování a golfu. Vodní sporty si zde mohou vyzkoušet i začátečníci, pro které je zde zřízeno dostatek míst, kde se konají kurzy vodních sportů.  Objevíte tu ideální podmínky pro plavbu na jachtách všeho druhu. Jachtám slouží velký přístav s kapacitou až 200 lodí a plánuje se jeho další rozšiřování.

Pláž v letovisku Saidia Pláž v letovisku Saidia

© MENA-Forum, www.mena-forum.com

Na své si zde přijdou i vyznavači golfu. Ti zde najdou nově vybudovaná moderní golfová hřiště, které mohou kdykoliv navštívit.

Zdejší krásné a dlouhé pláže vybízí k romantickým procházkám. Můžete se vydat také do historické části města, kde si dáte v četných kavárnách výbornou kávu nebo si můžete pochutnat na místních specialitách v příjemných restauracích. V medíně poznáte zdejší atmosféru a kulturu. Ke koloritu patří rozmanité vůně, barvy, koření a stále pokřikující obchodníci.

Pokud se vám bude zdát, že klidu už bylo dost, navštivte třeba přírodní rezervaci Moulouay s množstvím druhů chráněného ptactva. Nezapomeňte na horský masiv Beni Snassen, vysoký 1500 metrů. Zajímavou podívanou vám poskytne obdivuhodný geologický útvar Zegzel Gorge, kam můžete po poměrně náročné cestě dojet autem. Odměnou vám však bude nevšední pohled na sady s fíkovníky, granátovými jablky, divokými růžemi a oleandry.

Saidia patří ke klidnějším lokalitám, je proto vhodná pro rodiny s dětmi a pro ty, kdo mají rádi na dovolené klid. Pokud zatoužíte opravdu po klidu, přijeďte sem v září.

Většina turistů sem přijíždí jen v srpnu, protože zde probíhá tradiční hudební festival.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásná a klidná pláž

dne 2014-11-25 08:43:19

Saidia je vcelku nezajímavé město. Jeho stará část nabízí pohled do klasického marockého života, kromě pevnosti však ale v Saidii nic moc nenajdete. Je tady ale hezká udržovaná pláž, která podle mne patří k nejlepším v Maroku. Je tady příjemný písek, čistá modrá voda v moři, malé vlny a postupný vstup, který je vhodný pro děti. Nabízí docela slušné turistické zázemí a je klidná. Přímo na pláži se dělají projížďky na velbloudech. Sem tam tady taky chodí prodejci, ale nejsou otravní, což je prima. Ceny lehátek jsou docela vysoké, asi 5 EUR, ale s tím se už holt musí počítat.
Po místní pláži se dá procházet (a nebo po přilehlé promenádě), protože je docela dlouhá. Jsou tady i hřiště na volejbal se sítěmi, takže si člověk může užít i trošku sportu.
U pláže je řada barů a restaurací, stejně tak i obchůdků.
Pláž v Saidia je hezká, ale mimo ní ve městě nic moc není. Pokud ale chcete klidnou plážovou dovolenou, neuděláte tady chybu.Dovolená Saidia

Dovolená Saidia je dobrou volbou pro každého, koho láká Maroko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Saidia a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!