Sultánský palác ve městě Melaka (Istana Kesultanan Melaka) je replikou paláce sultána Mansur Shaha z 15. století, jež byla postavena za použití tradičních materiálů bez klasického spojení kolíky či hřebíky. Výstavba byla dokončena v roce 1985 přesně podle originálu. Zdi jsou z tvrdého dřeva, střechy z balšánového dřeva.

Jako muzeum bylo otevřeno v roce 1986. Exponáty se týkají malajské kultury a tradičních předmětů, zbraní, oblečení, hudebních nástrojů. Navíc jsou zde tři galerie zobrazující slavné legendy prostřednictvím dioramat, včetně proslulého střetu mezi legendárními bojovníky Malaccan Hang Tuah a Hang Jebat.

Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka) Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka)

© Shahril KHMD / Shutterstock.com

Muzeum je otevřeno od středy do pondělí v době od 9-17:30 hodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka)

Láká vás Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka)? Hledáte-li zájezdy do destinace Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Sultánský palác v Melace (Istana Kesultanan Melaka), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.