Ostrov Pulau Tioman je největším ostrovem na východním pobřeží. Má tvar želvy. Je dlouhý 20 kilometrů a široký 11 kilometrů.

Návštěvníci se zde mohou oddávat potápění, šnorchlování v průzračných vodách, opalování na krásných bílých plážích nebo se vydat na túru po skalnatých stezkách do vnitrozemí.

Popularitu ostrov odstartoval hollywoodský film „South Pacific“.

Pulau Tioman

Pulau Tioman

Časopis Time ostrov v 70. letech označil za jeden z deseti nejkrásnějších ostrovů světa. Od té doby se sem turisté nepřestali hrnout a hrnou se sem i dnes. Tioman totiž bez debat patří mezi nejvyhledávanější malajské destinace a vedle ostrova Langkawi a Cameron Highlands patří rozhodně k turistické špičce Malajsie.

Ostrov Pulau Tioman

Ostrov Pulau Tioman

Obdivovat zde můžete jedinečnou flóru a faunu, která zde fascinuje biology z celého světa. V období od července do září zde želvy kladou svá vajíčka.

Celý ostrov je obklopen korálovými lagunami s bohatým mořským životem. Podél celého ostrova se nacházejí pláže porostlé palmami. Vnitrozemí je skalnaté a s velkým množstvím stezek, vedoucích tropickou vegetací. Opravdový exotický ráj!

Plánek ostrova Pulau Tioman

Plánek ostrova Pulau Tioman

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Mé postřehy z Tiomanu

dne 2016-06-22 22:40:13

Krásný dobrý den všem cestovatelům,
ostrov Tioman jsme navštívil se zájezdem minulý rok v listopadu a rád se s Vámi podělím o své postřehy.

Na ostrov Tioman jsme se dostali trajektem z města Mersing, Do přístavu jsme přijeli hodinu před odjezdem trajektu, část skupiny šlo za nákupy někteří jsme si sedli do restaurace, milovnicí káva jistě ocení, že se káva muže podávat zabalené v čajovém sáčku :-) a pak chutnat jako Nescafé. Při popíjení kávy se na nás obrátil jeden místní mladík s dotazy odkud jsme, kam jedeme a v dobré víře jsme mu vše řekli jak jsme turisté z ČR, jedeme na Tioman na pláž Paya a jak se moc těšíme. Na to mladík zmizel. Po 15 minutách se mladík vrací s nějakou paní, která má triko z našeho resortu a začíná nám radit jak na trajekt a další tipy - super.
Nasedli jsme na trajekt a rád bych Vám popsal průběh cesty..... bohužel jsem usnul. Náš trajekt mněl jako druhou zastávku pláž Paya, kde stál i náš resort ( https://www.payabeach.com/ )
Resort je vzdálený 5minut pěší chůze od přístavu, když jsme dorazili bylo poznat, že už je po sezóně, a všichni se připravovali na monzun. Velký bazén byl vypuštěný, čistil se a opravoval.
Pokoje: Pěkné dvě manželské postele na pokoji, televize, ručníkový servis, wc, sprcha, terasa, klimatizace. Lednička chyběla.
Po arealu se pohybovaly opičky co vždy v 18h vybraly koše, koček bylo spousta hlavně u snídaně a varan Olda, který byl klidný jako želva :-) To ale nejlepší, pláž hned u resortu takže po snídani hned koupání a když se něco zapomnělo na pokoji tak ze 8minut byl člověk zpět na pláži.
Duty free: Cely ostrov je duty free zona, alkohol zde má být levnější.... no nějak jsme si nevšilmi, ale pěkně se to poslouchá :-)
Stravování v resortu: Snídaně nás velmi zklamaly, obzvláště chybějící ovoce. Večeři v resortu jsme si dali jen jednou a pak už jsme jen na večeře chodili jen k "číňanům" byl výběr ze dvou restaurací a obě vařily mnohem lépe než resort.
Výlety: Pěkný nenáročný výlet byl na jih ostrova Tioman, kde jsme se podívali i do vesniček na "normální život", ale hlavni aktrakcí byl vodopád, ti co mají rádi studenou vodu se v něm i okoupali.
Po domluvě bylo možné si zařídit výlety s potápěním a šnorchlováním.
Pro mně nejzajímavější výlet byl do vesničky Juara. Většina se rozhodla vyrazit autem, ja a dva kamaradi jsme vyrazili pěší stezkou. Všichni jsme se ale museli dostat lodí do vesnice (hlavního města ostrova Tioman) Tekek. Zde se naše cesty rozdělily, my dobrodruzi jsme se vydali hledat cedulku který nas zavede na pěší stezku, místní intenzivně pomáhali takže po chvíli hledání se cedulka opravu našla, nastříkali jsme na sebe repelepty a vydali se po pochod džungli, která podle průvodce mněla trvat 2-3,5hodiny. Po čtyřech hodinách jsme se vítězoslavně dostali do vesnice Juara kde naši kolegové nasedali do auta a jeli zpět do Tekeku. Zavítali jsme do obchůdku aby jsme doplnili tekutiny, slovo dalo slovo a pani prodavačka nám nabídla, že nás může jejich řidič dovést autem do Tekeku a to za 25 ringgitů na osobu. Domluvili jsme čas odjezdu a mezitím jsme si prošli městečko, na první pohled nám přišlo "živější" než Paya. Navštívili jsme Želví stanice, kde se snaži zachraňovat želvy a mladá sympatická Skotka nám dala pěknou přednášku, to co jsme ale nestihli se vykoupat v moři a poležet na bílém písku a celkově na krásné pláži. Přesně v pět hodin bylo přistaveno auto, podle domluvy, a my jsme vyrazili na cestu. Během jízdy jsme mněli jednu "drobnou" starost jak se dostaneme z Tekeku do Paya, plavat se nám nechtělo. Po domluvě s naším řidičem jsme si zajistili loď za 25 ringgitů na osobu.
Celý tento výlet se intenzivně probíral u večeře a většina se shodla, že Juara je lepší než Paya, ale také pro věšinu to tak skončilo, naše trojka se ale rozhodla do Juary vrátit, pročetli jsme si průvodce a s nově nabitými informacemi jsme vyrazili na naší recepční, ta nám poradila, že pokud se pěšky vydáme k vedlejšímu resortu, tak tam vede cesta přímo z Juary/Tekeku a tam nás může nabrat auto. Telefonem se spojila s řidičem z Juary a za 15minut byl výlet kompletně zrealizován. S cestou džunglí jsme mněli zkušenosti z předešlého dne, u vedlejšího rezortu jsme byli opravdu za hodinu a i když nam celý den pršelo tak si troufnu říct, že to byl nejlepší den na Tiomanu.

Celkové hodnoceni:
Resort: 3*/5 (ubytování 5*, jídlo 1*, pláž 3*)
Okolí Paya 4*/5

Celkově: byla to moje první dovolená, a byl jsem spokojen sice nejlepši zažitek jsme si museli obstarat sami, ale co už, to nejhorší z celého pobytu byly snidaně, které nás opravdu zklamaly. Velké plus pro mně bylo málo lidí, klid, pohoda a místní, kteří se opravdu snažili pomoct.

Celkové hodnoceni Tiomanu 3* z 5Dovolená Pulau Tioman

Dovolená Pulau Tioman je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Pulau Tioman a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!