Malajský stát Kedah leží u hranic s Thajskem a je známý produkcí rýže. Vypěstuje se zde většina celkové malajské produkce této plodiny. Oblast je pod silným islámsklým vlivem a je zde od roku 1982 uzákoněna polygamie. Pro turisty bude z tohoto státu nejzajímavější částí souostroví Langkawi.

Plánek státu Kedah

Plánek státu Kedah

Provincie Kedah leží v severozápadní části Malajského poloostrova u hranic s Thajskem. Zaujímá plochu 9455 km2. Počet obyvatel nepřevyšuje jeden milion. Povrch provincie není příliš členitý, oblast pokrývají nevysoké kopce, džungle a rýžová pole. Kedah bývá obrazně nazýván „mísou rýže“, vzhledem k obrovskému množství rýžových plantáží.

Hlavním městem státu Kedah je město Alor Setar.

Historie státu Kedah

Kedah je nejstarším státem Malajsie. V minulosti sloužil také jako významné obchodní centrum a jako překladiště zboží z Indie a Číny. Dnes zde narazíme pouze na spoustu zřícenin. Jsou připomínkou dřívější slávy a někdejšího rozkvětu Kedahu.

údolí Bujang najdeme pozůstatky hinduistického království z 6. století před naším letopočtem.

Typický výhled ve státě Kedah - rýžová pole

Typický výhled ve státě Kedah – rýžová pole

Osídlení oblasti je archeologicky doloženo. Patřilo do doby kamenné, což dokládají nálezy z oblasti Gunung Jerai. Archeologické vykopávky z pozdější doby (z oblasti Lemgah Bujang) již patří do hinduisticko-budhistické doby 4. století našeho letopočtu. Až do této doby sahá rodokmen dnešní královské rodiny. V 17. století došlo pod vlivem provincie Melaka k islamizaci této oblasti. Kedah byl po celé 19. století v područí Siamu. To se změnilo až po jeho převzetí Velkou Británií počátkem 20. století.

V roce 1948 se oblast stala součástí Malajské federace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kedah

Zaujal vás náš článek o destinaci Kedah v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kedah nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!