Vízum, turistická karta, odletová taxa

Občané ČR po vstup na Kubu potřebují víza. U turistických pobytů víza uděluje kubánský konzulát v Praze a je vydáváno formou turistické karty, která je platná pro pobyty nepřesahující 30 dnů a odletět musíte do 6 měsíců od vyřízení víza (POZOR: čtenář Lukáš upozornil, že byl na kubánském konzulátu informován, že je platnost jen 3 měsíce! Nevíme, zda se jedná o nějakou novinku, nepodařilo se nám k tomu nic dohledat.). Pokud se na Kubu vydáte s cestovní kanceláří, pak Vám vízum zprostředkuje ona, v případě, že se na Kubu chystáte individuálně, budete si muset vízum vyřídit na kubánském velvyslanectví. Podmínkou pro vystavení víza je pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené, vlastní pas musí mít i děti. Poplatek za turistickou kartu je 750 Kč/os.

Po příletu budete muset na letišti vyplnit imigrační formulář, který je nutné si pečlivě uschovat, jelikož jej pak budete potřebovat ještě při odletu ze země. V případě jeho ztráty je nutné vyřídit si nový formulář, což je spojeno s ověřováním turisty v centrální evidenci.

Při odletu z Kuby se pak dále platí ještě odletová taxa ve výši 25 CUC, tuto částku neplatíte při odbavení, ale až po odbavení ve speciálním okénku.

Clo, omezení dovozu a vývozu

Co se týká cla a dovozu, každý cestující si může dovézt předměty v maximální hodnotě 1000 USD a to nanejvýš 1x ročně. Clo se počítá ze 100% deklarované hodnoty mínus 100 USD. Clo se neplatí z věcí osobní potřeby a dalších předmětů do celkové hodnoty 100 USD.

Dovoz cigaret je omezen na 200 ks, doutníky na 50 ks (vyvést z Kuby pak můžete pouze 23 ks, větší množství je nutné mít v originálním balení s nákupním paragonem, do kterého Vám prodejce musí vypsat i číslo pasu), tabák na 250 g. Alkohol a víno je omezeno na 3 lity. Potraviny se dovážet nesmějí.

Při dovozu zboží, které má hodnotu vyšší než 50 USD je potřeba vyplnit celní prohlášení. Formulář obdržíte na letišti.Absolutní zákaz se vztahuje na dovoz pornografie, protistátních tiskovin, zbraní, výbušnin a drog, vyvážet se nesmějí starožitnosti. Dovážet a vyvážet nesmíte také rostliny a zvířata, která jsou na seznamu ohrožených druhů CITES. K vývozu suvenýrů z moře (mušle, korály, apod.) je nutné mít účtenku z obchodu.

Kubánské velvyslanectví v České republice

Aktuální platnost informací doporučujeme vždy ověřit na Kubánském velvyslanectví, kde si také můžete vyřídit víza. Velvyslanectví sídlí na adrese:

Sibiřské nám. 1

160 00 Praha 6

Tel.: 224 311 253, 233 321 309

Fax: 233 341 029

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kubě

Klikněte pro zobrazení nabídky Kuba: zájezdy nebo Kuba: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Kubu!