Rovigo, v historických pramenech zmiňované již v roce 838, je hlavním městem úrodné provincie Polesine. Leží mezi řekami Adige a Pád. Žije zde okolo 52 tisíc obyvatel.

V 10. století bylo město opevněno. Až do ovládnutí Benátkami v roce 1482 zde vládli většinou šlechticové z rodu Este. Roku 1866 bylo Rovigo připojeno k Itálii. Z hradu, jenž byl původním srdcem města, se dnes dochovaly pouze zříceniny a zbytky věže.

Rovigo Rovigo

© Rsphotograph / Shutterstock.com

Tvář města má i dnes středověký charakter. Když už budete v Rovigu, v každém případě si udělejte výlet k deltě Pádu.

Zajímavosti města Rovigo

Chiesa della Beata Vergine del Soccorso

Přísně působící kostel Chiesa della Beata Vergine del Soccorso s osmihranným půdorysem vybudoval ve městě Rovigo v letech 1594-1602 Francesco Zamberian, žák Palladiův. Autorem plánů šestiposchoďové zvonice je Baldassare Longhena. Slavnostně působící interiér zdobí malby ze 17. století.

Chiesa della Beata Vergine del Soccorso

Chiesa della Beata Vergine del Soccorso

Pozlacený hlavní oltář je dílem místního řezbáře, který ho vytvořil  roku 1607 podle návrhů Zamberlanových.

Duomo Santo Stefano

Dóm Duomo Santo Stefano byl ve městě Rovigo založen v 10. století a následně prodělal mnoho přestaveb. Nejvýznamnějším uměleckým dílem je bronzový velikonoční svícen z 16. století.

Duomo Santo Stefano

Duomo Santo Stefano

Palazzo del Municipio

Skvostným kouskem paláce Palazzo del Municipio města Rovigo z 16. století je lodžie nad portikem se třemi velkými arkádami se sochou Panny Marie od Maura. Vlevo stojí Torre dell´Orologio (věž s hodinami) z roku 1763.

Palazzo del Municipio

Palazzo del Municipio

V prvním patře si můžete prohlédnout Pietu od Francesca Maffeiho.

Pinakotéka v Accademia dei Concordi

Četné obrazy benátské školy včetně děl Belliniho, Tiepola, Pittoniho, Longiho a Piazzenty skrývá Pinakotéka v Accademia dei Concordi ve městě Rovigo. Máte-li rádi umění, doporučujeme aspoň krátkou návštěvu.

Pinakotéka v Accademia dei Concordi

Pinakotéka v Accademia dei Concordi

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rovigo

Dovolená Rovigo je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Rovigo a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!